You are currently viewing Dwie polskie skoczkinie powalczą w Pucharze Świata w Ljubnie
Kinga Rajda i Kamila Karpiel (fot. Martyna Osuchowska / Julia Piątkowska)

Dwie polskie skoczkinie powalczą w Pucharze Świata w Ljubnie

Kolejną szansę na rywalizację ze światową czołówką dostaną reprezentantki polskiej kadry juniorek. W czasie zbliżającego się weekendu, na normalnej skoczni HS-94 w słoweńskim Ljubnie, zaprezentują się Kinga Rajda oraz Kamila Karpiel, które już kilkukrotnie tej zimy zdołały awansować do konkursów głównych. Przed naszymi reprezentantkami wciąż jednak kolejny krok, czyli zdobycie pucharowych punktów.

 

Zarówno 18-letnia Kinga Rajda, jak i 17-letnia Kamila Karpiel mają taki sam bilans startowy w tegorocznym Pucharze Świata. Reprezentantki naszego kraju mają na swoim koncie po dwa awanse do konkursów głównych. Pierwsza z nich pomyślnie przebrnęła kwalifikacje we francuskim Premanon oraz austriackim Hinzenbach, jednak swój udział kończyła już na rundach otwierających konkurs (odpowiednio 34 i 31. miejsce). Druga z biało-czerwonych zdołała przebrnąć serie eliminacyjne w norweskim Lillehammer i również w Hinzenbach. Później plasowała się na 40. i 36. pozycji i także musiała pożegnać się ze zmaganiami już po pierwszej serii. Ponadto pięciokrotnie Rajda i Karpiel kończyły rywalizację już na etapie kwalifikacji.

Ljubno Logarska.Dolina SSK.Ljubno.BTC 300x200 - Dwie polskie skoczkinie powalczą w Pucharze Świata w Ljubnie
Ljubno – 'Logarska Dolina’ (fot. SSK Ljubno BTC)

Kolejną szansą na pierwsze pucharowe punkty dla polskich skoków narciarskich kobiet od trzech lat, będzie rywalizacja w słoweńskiej miejscowości Ljubno ob Savinji. To właśnie tam na obiekcie Logarska Dolina (K-85 / HS-94) w najbliższych dniach odbędą się aż trzy konkursy Pucharu Świata. Już w czwartek skoczkinie powalczą w kwalifikacjach o awans do piątkowej rywalizacji indywidualnej. Po niej, w sobotę, zostanie rozegrany konkurs drużynowy, w którym na starcie zabraknie Polek. W związku z tym, że pozostałe nasze reprezentantki, Anna Twardosz i Joanna Kil, w dniach 8-9 lutego wystartują w zawodach LOTOS Cup w Zakopanem, zabraknie ich w Słowenii, a co za tym idzie, sztab szkoleniowy nie będzie mógł skompletować czteroosobowego zespołu. W niedzielę za to Kamila Karpiel oraz Kinga Rajda znów pojawią się na starcie kolejnych kwalifikacji i miejmy nadzieję, że także w pierwszej i drugiej rundzie konkursowej. Dodajmy, że w przeszłości, z tej dwójki, tylko Rajda startowała w Ljubnie. W lutym 2017 roku dwukrotnie zatrzymała się już na etapie rundy eliminacyjnej.

W Słowenii, podobnie jak w poprzednich miejscach pucharowej rywalizacji kobiet, polskim skoczkiniom towarzyszyć będzie sztab szkoleniowy, w skład którego wchodzi trener Marcin Bachleda i jego asystent Sławomir Hankus.

 

Program PŚ Pań w Ljubnie:

 • 7 lutego 2019 r. (czwartek):
  • 12:00 – oficjalny trening
  • 14:00 – kwalifikacje
 • 8 lutego 2019 r. (piątek):
  • 12:45 – seria próbna
  • 14:00 – konkurs indywidualny
 • 9 lutego 2019 r. (sobota):
  • 12:45 – seria próbna
  • 14:00 – konkurs drużynowy
 • 10 lutego 2019 r. (niedziela):
  • 12:45 – kwalifikacje
  • 14:00 – konkurs indywidualny

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz