You are currently viewing Tande i Stjernen odpoczną od startów, Stoeckl nie chce ryzykować
Daniel-Andre Tande (fot. Bartosz Leja)

Tande i Stjernen odpoczną od startów, Stoeckl nie chce ryzykować

Daniel Andre Tande, podobnie jak wczoraj Andreas Stjernen, może odetchnąć z ulgą po badaniach obolałego kolana. Po upadku Norwega w Lahti istniało podejrzenie poważniejsze kontuzji, która mogłaby pokrzyżować plany startowe 25-latka. Okazało się jednak, że więzadła krzyżowe w lewym kolanie podopiecznego trenera Stoeckla nie ucierpiały. Mimo tego, zarówno on, jak i Stjernen, nie pojawią się w zawodach Pucharu Świata w Willingen.

 

Fannemel Anders WSC.Falun .2015.lot fot.J.Piatkowska 300x200 - Tande i Stjernen odpoczną od startów, Stoeckl nie chce ryzykować
Anders Fannemel (fot. Julia Piątkowska)

Sztab szkoleniowy reprezentacji Norwegii chce dmuchać na zimne i nie ryzykować wystąpienia kontuzji obolałych zawodników. W związku z tym, mimo że rezonans magnetyczny, zarówno u 30-letniego Andreasa Stjernena, jak i u 25-letniego Daniela Andre Tande nie wykazał żadnych urazów, obaj nie wezmą udziału w pucharowej rywalizacji na niemieckiej Muhlenkopfschanze (HS-145), która odbędzie się w dniach 15-17 lutego. Wymieniona dwójka jest przymierzana do startu w Mistrzostwach Świata w austriackim Seefeld, które oficjalnie rozpoczną się już 20 lutego. W Willingen doświadczonych kolegów zastąpią utalentowani juniorzy i jednocześnie złoci medaliści światowego czempionatu w swojej kategorii wiekowej, czyli Marius Lindvik (mistrz z 2018 r.) i Thomas Aasen Markeng (mistrz z 2019 r., dla którego będzie to debiut w PŚ). Dla tej dwójki to jednocześnie ostatnia szansa, aby przed najważniejszą imprezą sezonu przekonać do siebie trenera głównego norweskiej kadry A, Alexandra Stoeckla. W przypadku zdrowotnej niedyspozycji Tandego lub Stjernena, możliwe, że to właśnie któryś z nich wskoczy do składu ekipy Wikingów. Do norweskiego składy w Niemczech po tygodniowej przerwie powróci też doświadczony Anders Fannemel, który w tym sezonie spisuje się wyraźnie poniżej oczekiwań. Dla niego jest to zatem ostatni dzwonek, aby pokazać lepszą dyspozycję, ponieważ póki co, byłemu rekordziście świata w długości lotu jest w tym gronie najdalej do nominacji.

Skład ekipy „Wikingów” w Willingen uzupełnią skoczkowie określani pewniakami do startu w Seefeld, czyli Robert Johansson, Johann Andre Forfang i Halvor Egner Granerud, którzy na przestrzeni minionym miesięcy prezentowali najwyższą i najrówniejszą formę wśród podopiecznych trenera Stoeckla. Z decyzji Austriaka można jednocześnie wywnioskować, że z grona kandydatów na udział w Mistrzostwach Świata raczej wypadł już aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, Robin Pedersen.

 

Skład reprezentacji Norwegii na PŚ w Willingen:

  • Robert Johansson (6. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Johann Andre Forfang (8. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Halvor Egner Granerud (14. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Anders Fannemel (34. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Marius Lindvik (47. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Thomas Aasen Markeng (nieklasyfikowany).

Pełny program Pucharu Świata w Willingen >>>

 

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznych pucharowych zmagań w Willingen, Norwegowie dwukrotnie triumfowali. W sobotę najlepszy okazał się Daniel Andre Tande, a w niedzielę zwyciężył Johann  Andre Forfang. Ponadto w czołowej dziesiątce dwukrotnie mieścił się Robert Johansson.

 

źródło: Skiforbundet.no / informacja własna

 

Dodaj komentarz