You are currently viewing Niemcy gotowi na Willingen, powrót Eisenbichlera, nieobecny Freund!
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

Niemcy gotowi na Willingen, powrót Eisenbichlera, nieobecny Freund!

W najbliższy weekend skoczkowie narciarscy powalczą o osiągnięcie jak najlepszych rezultatów w drugiej edycji turnieju „Willingen 5”. Będzie to jednocześnie ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Dobrą dyspozycją na pewno będą chcieli wykazać się podopieczni trenera Wernera Schustera. Niemiecki szkoleniowiec wytypował już „siódemkę”, która powalczy na obiekcie Mühlenkopfschanze (HS-145).

 

Leyhe Stephan Wisla2018press fot.Ala .Trybus 300x200 - Niemcy gotowi na Willingen, powrót Eisenbichlera, nieobecny Freund!
Stephan Leyhe (fot. Anna Trybuś)

Mimo, że podczas zawodów w fińskim Lahti niemieccy zawodnicy nie pokazali pełni swoich umiejętności, Werner Schuster pozytywnie z optymizmem patrzy na dalsze starty. – Chociaż nie wszystko poszło dobrze w Lahti, w konkursie drużynowym zajęliśmy drugie miejsce, dzięki znakomitemu Karlowi Geigerowi, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Młodzi zawodnicy, szczególnie Martin Hamann, umacniają się w Pucharze Świata, dla innych Willingen to kolejna szansa na doszlifowanie formy przed Mistrzostwami Świata – ocenił 49-letni szkoleniowiec.

Pozytywne odczucia mają także podopieczni trenera Schustera, którzy również dobrze oceniają minione zawody w Finlandii i ze zniecierpliwieniem czekają na oddawanie skoków przed własną publicznością. - Lahti było dla mnie wyjątkowo dobre, weekend dał mi dużo pewności siebie, mimo że ostatnie tygodnie nie były dla mnie łatwe. Teraz oddaje w końcu dobre skoki, czucie skoczni powróciło i to dało mi pozytywny impuls. Jestem szczęśliwy i dobrze wiedzieć, że wszystko znowu dobrze działa i idzie w górę, przynajmniej mam takie odczucie. Z niecierpliwością czekam na Willingen - zapewnił Karl Geiger.

- W końcu czas na Willingen, czeka na nas miły weekend. Cieszę się na oddawanie skoków przed własną publicznością. W ostatnich latach moje wyniki w Willingen są coraz lepsze. To miłe, że wrócę tam z najlepszą formą, jaką kiedykolwiek miałem - powiedział Stephan Leyhe, który jest wychowankiem klubu SC Willingen. - Dla mnie ma to szczególne znaczenie, oddaję coś klubowi, który przez lata bardzo mnie wspierał - dodał.

Freund Severin press.Ga Pa.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Niemcy gotowi na Willingen, powrót Eisenbichlera, nieobecny Freund!
Severin Freund (fot. Julia Piątkowska)

W Willingen w ciągu trzech dni rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne oraz zawody drużynowe. Mimo intensywności turnieju, dla zawodników sporą przyjemnością będzie oddawanie skoków w niepowtarzalnej atmosferze, którą tworzą tysiące kibiców, co potwierdza sam Schuster - Trzy konkursy zapewniają bardzo intensywny program, ale zawsze lubimy skakać w Willingen, doceniamy publiczność oraz wyjątkową atmosferę. Przyjmujemy wyzwanie. Ważne jest, aby od pierwszego konkursu skakać na najwyższym poziomie. Z niecierpliwością oczekujemy skoków drużynowych, chcemy rywalizować o podium i wyjechać stamtąd z poczuciem sukcesu - zapowiedział.

Po tygodniowej przerwie poświęconej na regenerację do rywalizacji powróci, będący w bardzo wysokiej dyspozycji Markus Eisenbichler. Pozostałą część niemieckiej kadry dopełnią: Richard Freitag, Andreas Wellinger, Martin Hamann, Constantin Schmid, Karl Geiger oraz Stephan Leyhe. Tym samym przedłuży się okres absencji Severina Freunda, który na początku sezonu powrócił do skakania po przerwie, spowodowanej poważną kontuzją. Kłopoty Niemca, który nie może powrócić do dawnej dyspozycji, przyczyniły się do tego, że nie będzie miał on okazji do wzięcia udziału w nadchodzących Mistrzostwach Świata w Seefeld. Jak się okazuje, brak międzynarodowych startów mistrza świata z 2015 roku ma swoje konkretne przyczyny. - Nie wiemy jeszcze, kiedy Severin Freund wróci do Pucharu Świata. Ostatnio miał problemy z operowanym dawniej kolanem, które znowu trochę ucierpiało. Dlatego też nie skakał w ostatnich konkursach. On cały czas jest na swojej drodze do powrotu. Severin sam nie wie co się stało z kolanem, ale wydaje nam się, że to nic wielkiego. Postanowił zrobić sobie przerwę, tydzień, dwa, może dłużej i nie ryzykować. Pracuje nad powrotem do Pucharu Świata i to jest jego cel - powiedział nam niedawno rzecznik prasowy Niemieckiego Związku Narciarskiego, Florian Schwarz.

 

Skład reprezentacji Niemiec na PŚ w Willingen:

  • Stephan Leyhe (7. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Markus Eisenbichler (10. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Karl Geiger (11. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Andreas Wellinger (16. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Richard Freitag (25. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Constantin Schmid (42. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Martin Hamann (48. miejsce w PŚ 2018/2019).

 

Podczas zeszłorocznych pucharowych zmagań w Willingen, największym bohaterem gospodarzy był Richard Freitag, który w pierwszym konkursie wywalczył drugi stopień podium. Wysoko, na piątej pozycji wylądował wówczas także Andreas Wellinger. Drugiego dnia rywalizacji najwyżej sklasyfikowanym Niemcem był Markus Eisenbichler, który zajął szóstą lokatę. Wellinger zamknął wówczas czołową dziesiątkę.

 

źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz