Po części Mistrzostw Świata rozgrywanej w Innsbrucku, rywalizacja przenosi się teraz do „centrum dowodzenia”, czyli do Seefeld, będącego gospodarzem czempionatu. Dzisiaj pierwsze skoki w tegorocznej imprezie na obiekcie Toni-Seelos-Olympiaschanze (HS-109) oddadzą panie. W gronie 63 zawodniczek z 19 krajów, po raz pierwszy w historii będą też Polki – Kinga Rajda oraz Kamila Karpiel. Lista startowa zmagań widnieje poniżej.
Program zmagań kobiet na MŚ w Seefeld:
- 25 lutego 2019 r. (poniedziałek):
- 13:00 – oficjalny trening
- 16:00 – oficjalny trening kobiet
- 26 lutego 2019 r. (wtorek):
- 15:15 – seria próbna
- 16:15 – konkurs drużynowy
- 27 lutego 2019 r. (środa):
- 15:00 – kwalifikacje
- 16:15 – konkurs indywidualny
- 28 lutego 2019 r. (czwartek):
- 18:30 – ceremonia medalowa
- 1 marca 2019 r. (piątek):
- 12:00 – oficjalny trening
- 2 marca 2019 r. (sobota):
- 15:00 – seria próbna drużyn mieszanych
- 16:00 – konkurs drużyn mieszanych
- 19:15 – ceremonia medalowa drużyn mieszanych
Tekstowe relacja LIVE (FIS) będą dostępne na SkokiPolska.pl.
Lista startowa poniedziałkowych treningów:
BIB |
zawodniczka |
kraj |
rocznik |
1 |
Astrid Moberg |
SWE |
2001 |
2 |
Valentina Sderzhikova |
KAZ |
2001 |
3 |
Veronica Gianmoena |
ITA |
1995 |
4 |
Alina Tukhtaeva |
KAZ |
2001 |
5 |
Tong Ma |
CHN |
1994 |
6 |
Virag Voros |
HUN |
1999 |
7 |
Giada Tomaselli |
ITA |
2003 |
8 |
Veronika Shishkina |
KAZ |
2003 |
9 |
Marta Krepelkova |
CZE |
1991 |
10 |
Dayana Pekha |
KAZ |
2001 |
11 |
Logan Sankey |
USA |
1998 |
12 |
Susanna Forsstroem |
FIN |
1995 |
13 |
Tara Gergahty-Moats |
USA |
1993 |
14 |
Xinyue Chang |
CHN |
1994 |
15 |
Andreea Diana Trambitas |
ROU |
2000 |
16 |
Stepanka Ptackova |
CZE |
2002 |
17 |
Viktoria Sidlova |
SVK |
2001 |
18 |
Fangyu Zhou |
CHN |
2003 |
19 |
Zdenka Pesatova |
CZE |
1999 |
20 |
Nina Lussi |
USA |
1994 |
21 |
Karolina Indrackova |
CZE |
1997 |
22 |
Natalie Eilers |
CAN |
1998 |
23 |
Kamila Karpiel |
POL |
2001 |
24 |
Kinga Rajda |
POL |
2000 |
25 |
Lisa Eder |
AUT |
2001 |
26 |
Ingebjoerg Saglien Braaten |
NOR |
1999 |
27 |
Oceane Avocat Gros |
FRA |
1997 |
28 |
Ksenia Kablukova |
RUS |
1998 |
29 |
Nita Englund |
USA |
1992 |
30 |
Josephine Pagnier |
FRA |
2002 |
31 |
Anna Shpyneva |
RUS |
2002 |
32 |
Daniela Haralambie |
ROU |
1997 |
33 |
Xueyao Li |
CHN |
1995 |
34 |
Julia Kykkaenen |
FIN |
1994 |
35 |
Maja Vtic |
SLO |
1988 |
36 |
Lucile Morat |
FRA |
2001 |
37 |
Lea Lemare |
FRA |
1996 |
38 |
Jerneja Brecl |
SLO |
2001 |
39 |
Kaori Iwabuchi |
JPN |
1993 |
40 |
Elena Runggaldier |
ITA |
1990 |
41 |
Yuka Seto |
JPN |
1997 |
42 |
Spela Rogelj |
SLO |
1994 |
43 |
Nozomi Maruyama |
JPN |
1998 |
44 |
Jacqueline Seifriedsberger |
AUT |
1991 |
45 |
Anna Rupprecht |
GER |
1996 |
46 |
Silje Opseth |
NOR |
1999 |
47 |
Lara Malsiner |
ITA |
2000 |
48 |
Alexandra Kustova |
RUS |
1998 |
49 |
Sofia Tikhonova |
RUS |
1998 |
50 |
Yuki Ito |
JPN |
1994 |
51 |
Chiara Hoelzl |
AUT |
1997 |
52 |
Ramona Straub |
GER |
1993 |
53 |
Ursa Bogataj |
SLO |
1995 |
54 |
Lidiia Iakovleva |
RUS |
2001 |
55 |
Daniela Iraschko-Stolz |
AUT |
1983 |
56 |
Anna Odine Stroem |
NOR |
1998 |
57 |
Eva Pinkelnig |
AUT |
1988 |
58 |
Nika Kriznar |
SLO |
2000 |
59 |
Carina Vogt |
GER |
1992 |
60 |
Juliane Seyfarth |
GER |
1990 |
61 |
Sara Takanashi |
JPN |
1996 |
62 |
Katharina Althaus |
GER |
1996 |
63 |
Maren Lundby |
NOR |
1994 |
Składy kadr:
- Austria: Lisa Eder, Chiara Hoelzl, Daniela Iraschko-Stolz, Eva Pinkelnig, Jacqueline Seifriedsberger
- Chiny: Xinyue Chang, Xueyao Li, Tong Ma, Fangyu Zhou
- Czechy: Karolina Indrackova, Marta Krepelkova, Zdenka Pesatova, Stepanka Ptackova
- Finlandia: Susanna Forsstroem, Julia Kykkaenen
- Francja: Oceane Avocat Gros, Lea Lemare, Lucile Morat, Josepjine Pagnier
- Japonia: Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Nozomi Maruyama, Yuka Seto, Sata Takanashi
- Kanada: Natalie Eilers
- Kazachstan: Dayana Pekha, Valentina Sderzhikova, Veronika Shishkina, Alina Tukhtaeva
- Niemcy: Katharina Althaus, Anna Ruppecht, Juliane Seyfarth, Ramona Straub, Carina Vogt
- Norwegia: Ingebjoerg Saglien Braaten, Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Stroem
- Polska: Kamila Karpiel, Kinga Rajda
- Rosja: Lidiia Iakovleva, Ksenia Kablukova, Alexandra Kustova, Anna Shpyneva, Sofia Tikhonova
- Rumunia: Daniela Haralambie, Andreea Diana Trambitas
- Słowacja: Viktoria Sidlova
- Słowenia: Ursa Bogataj, Jerneja Brecl, Nika Kriznar, Spela Rogelj, Maja Vtic
- Stany Zjednoczone: Nita Englund, Tara Geraghty-Moats, Nina Lussi, Logan Sankey
- Szwecja: Astrid Moberg
- Węgry: Virag Voros
- Włochy: Veronika Gianmoena, Lara Malsiner, Elena Runggaldier, Giada Tomaselli
informacja własna