You are currently viewing PK Rena: Drugie zwycięstwo Lindvika, Kot najlepszy z Polaków
Marius Lindvik (fot. Martyna Mital)

PK Rena: Drugie zwycięstwo Lindvika, Kot najlepszy z Polaków

Tak jak w sobotę, tak i w niedzielę Marius Lindvik wyprzedził wszystkich rywali w konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie (K-124 / HS-139). Po raz pierwszy w karierze na podium stanął inny reprezentant Norwegii, Fredrik Villumstad. Trzecie miejsce zajął Niemiec Martin Hamann. Wszyscy przedstawiciele reprezentacji Polski wystąpili w rundzie finałowej.

Marius Lindvik PS.Zakopane.2018 fot.Julia .Piatkowska2 300x200 - PK Rena: Drugie zwycięstwo Lindvika, Kot najlepszy z Polaków
Marius Lindvik, fot. Julia Piątkowska

Choć po I serii Marius Lindvik (124 m) mógł obawiać się, że tym razem na podium nie stanie (był siódmy), dzięki drugiemu skokowi na odległość 128,5 m odnotował awans aż na pierwszą lokatę. Drugiego Fredrika Villumstada (129,5 i 122,5 m) wyprzedził różnicą 2,1 pkt. Trzeci Martin Hamann zajął miejsce na podium głównie dzięki pierwszej próbie (128,5 m). W finale skoczył jedynie 119,5 m, co jednak wystarczyło do osiągnięcia ponad pięciopunktowej przewagi nad czwartym Robinem Pedersenem (120,5 i 125 m).

W czołowej szóstce znaleźli się także Niemiec Felix Hoffmann (125,5 i 122 m) i Słoweniec Zak Mogel (127 i 122 m). Tym razem w najlepszej „10” zabrakło miejsca dla lidera klasyfikacji generalnej cyklu – Austriaka Clemensa Aignera (11. miejsce / 118 i 119,5 m).

Maciej Kot Raw Air Oslo 2018 2 fot. Julia Piątkowska 300x200 - PK Rena: Drugie zwycięstwo Lindvika, Kot najlepszy z Polaków
Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska

Wszyscy startujący reprezentanci Polski zajęli miejsce w topowej trzydziestce. Najwyżej uplasował się Maciej Kot, który zrehabilitował się po sobotnim niepowodzeniu (39. miejsce). Tym razem członek kadry A, dla którego zabrakło miejsca w składzie na mistrzostwa świata, zajął 9. pozycję (129 i 115 m). Na 12. miejscu rywalizację zakończył Aleksander Zniszczoł (122,5 i 117 m). Paweł Wąsek był 19. (123,5 i 111 m), Andrzej Stękała 27. (118,5 i 113 m), a Przemysław Kantyka 29. (122 i 105 m).

Pełne wyniki zawodów »

W klasyfikacji generalnej PK w dalszym ciągu prowadzi Clemens Aigner (977 pkt.), jednak Marius Lindvik zbliżył się do niego już na niewiele ponad 100 oczek (863 pkt.). Trzeci jest Robin Pedersen (754 pkt.). Na 6. miejsce spadł Aleksander Zniszczoł - najlepszy z Polaków w zestawieniu (595 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 16-17 marca na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.