You are currently viewing Problemy Gregora Schlierenzauera. Mistrz skoków u schyłku kariery?
Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

Problemy Gregora Schlierenzauera. Mistrz skoków u schyłku kariery?

Wielki mistrz skoków w tarapatach. Gregor Schlierenzauer został wykluczony z szeregów reprezentacji Austrii. W praktyce oznacza to dla niego koniec sezonu. Mistrz świata z Oslo poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością w skokach. 

 

Schlierenzauer Gregor Raw.Air .2017 fot.Maria .Grzywa 300x200 - Problemy Gregora Schlierenzauera. Mistrz skoków u schyłku kariery?
Gregor Schlierenzauer, fot. Maria Grzywa

Ze względu na słabe wyniki Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) wykluczył Gregora Schlierenzauera ze szkolenia centralnego. Taką decyzję ogłosił dyrektor sportowy ds. skoków i kombinacji w związku, Mario Stecher, dawniej znakomity dwuboista. – Gregor nie będzie już członkiem reprezentacji – stwierdził.

 

Schlierenzauer nie będzie mógł nawet zostać przedstawicielem kadry A (jest to drugi poziom szkolenia w Austrii po kadrze narodowej), jako że górna granica wieku wynosi w niej 25 lat. – Daliśmy Gregorowi szansę na uzyskanie formy. Jego skoki nie były jednak lepsze – stwierdził trener reprezentacji, Andreas Felder

 

Co na to sam zainteresowany? – Zapadło kilka decyzji, których nie mogę zrozumieć. Dlatego też ÖSV zdecydował, że cykl RAW Air odbędzie się bez mojego udziału. Byłbym szczęśliwy, gdyby udało mi się zakończyć sezon w Norwegii. Ale muszę to zaakceptować. Skoro nie wolno mi tego dłużej startować, mój sezon się kończy – napisał wyraźnie zawiedziony Schlierenzauer na swoim blogu. 

 

Rekordzista w liczbie wygranych konkursów w historii Pucharu Świata dodał, że obecnie jego nastrój skrajnie różni się od tego z początku sezonu. – Zaakceptowałem wszystkie wyzwania. To było bardzo wyczerpujące, ponieważ próbowałem wszystkiego, żeby zrobić postępy i pokazać dobrą dyspozycję. Podczas indywidualnych treningów w pierwszych tygodniach stycznia mogłem się wiele nauczyć i pracowaliśmy bardzo dobrze – powiedział, nawiązując m.in. do indywidualnych przygotowań z II trenerem kadry, Florianem Lieglem

 

Czy Gregor Schlierenzauer znalazł się na skraju podjęcia decyzji o zakończeniu kariery? Przypomnijmy, że Austriak już raz zawiesił swoje starty – w styczniu 2016 roku. Na skocznie powrócił rok później.  – Teraz mam czas, żeby pomyśleć o tym, jak będzie wyglądała moja przyszłość. Obecnie wszystko pozostawiam otwarte. Zakończenie sezonu w tak gwałtowny sposób po raz kolejny było dla mnie trudnym i gorzkim momentem – przyznał. 

 

Menedżer skoczka Hubert Neuper, pierwszy w historii zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich, uważa że jego zawodnik powinien wstrzymać się z ewentualnymi pochopnymi krokami. – Gregor zastanawia się, czy to wszystko ma jeszcze sens. Nie powinien teraz podejmować wiążacej decyzji, ponieważ w tych emocjach nie byłaby ona racjonalna – stwierdził.

 

W Austrii sonduje się, czy po wykluczeniu Schlierenzauera z kadry, Neuper mógłby zatrudnić dla skoczka indywidualnego trenera. Wygląda jednak na to, że temat w tej chwili nie istnieje – Gregor najpierw musi zaleczyć rany. Robi to, całkowicie się wycofując – stwierdził menedżer.

 

źródło: gregorschlierenzauer.at, Tiroler Tageszeitung Onlineausgabe

 

Dodaj komentarz