You are currently viewing Dramat Ramony Straub. Poważna kontuzja medalistki z Seefeld

Dramat Ramony Straub. Poważna kontuzja medalistki z Seefeld

Ramona Straub, świeżo upieczona mistrzyni świata z konkursu drużynowego w Seefeld, doznała poważnej kontuzji podczas niedzielnego konkursu Pań w Oslo. Niemka musi zrezygnować ze startów i poddać się rehabilitacji. Według lekarzy przerwa od skakania może trwać nawet 9 miesięcy. Diagnoza: pęknięcie więzadła krzyżowego.

 

Niemcy Panie Seyfarth.Vogt .Althaus.Straub Zloto.Seefeld.2019 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Dramat Ramony Straub. Poważna kontuzja medalistki z Seefeld
Złote medalistki z Seefeld (od lewej: Seyfarth, Vogt, Althaus, Straub), fot. Julia Piątkowska

Do feralnego skoku doszło podczas rozgrywania finałowej serii niedzielnego konkursu na Holmenkollbakken. Ramona Straub po pierwszej serii zmagań zajmowała drugą pozycję. W drugiej odsłonie Niemka miała realne szansę na końcowe podium. Potwierdziła te przypuszczenia pewnym skokiem na odległość 118,5 metra, niestety chwilę po wylądowaniu straciła równowagę i upadła na zeskok.

Początkowe diagnozy były optymistyczne, sam upadek nie wyglądał bardzo poważnie, a złota medalistka z Seefeld z pomocą ratowników medycznych mogła opuścić skocznie na własnych nogach. Ponadto rzecznik niemieckiej federacji narciarskiej Florian Schwarz, poinformował niemiecką prasę o wstępnych diagnozach, z których wynikało, że nie doszło do poważniejszych urazów.

 

Kolejne badania nie potwierdziły dobrych informacji. Okazało się, że w lewym kolanie zawodniczki doszło do pęknięcia więzadła krzyżowego. – Jak na ironię w 2014 roku Ramona Straub zmagała się z tą samą kontuzją – Wtedy to było lewe kolano, teraz jest to drugie – powiedział trener niemieckich zawodniczek Andreas Bauer.

Ponadto szkoleniowiec Niemek podniósł bardzo istotną kwestię dotyczącą bezpieczeństwa kobiecych skoków, zwracając szczególną uwagę na przystosowanie obiektów pod kątem specyfiki damskich skoków. Andreas Bauer zapowiedział, że w tej sprawie będzie interweniował w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

 

Źródła: Badische Zeitung, SWR Sport

Dodaj komentarz