Turniej Raw Air wkracza w decydującą fazę. Już dziś zawodnicy zmierzą się w konkursie drużynowym Pucharu Świata w norweskim Vikersund, który będzie jednocześnie pojedynkiem między liderem cyklu Austriakiem Stefanem Kraftem, a wiceliderem i zwycięzcą piątkowego prologu, Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Dla polskich zawodników, którzy w turnieju nie mają już szans, aby wskoczyć na podium, będzie to ważna rozgrywka w kontekście sytuacji w Pucharze Narodów.
Program zawodów:
- 16 marca 2019 r. (sobota):
- 16:00 – seria próbna
- 17:00 – konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, lajfy.com >>>)
Tekstowa relacja LIVE (FIS) będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej).
Lista startowa konkursu:
BIB |
zawodnik |
kraj |
rocznik |
rekord życiowy (m) |
1. grupa |
||||
1 |
Jarkko Maatta |
FIN |
1994 |
213,0 (Planica 2015) |
2 |
Maksim Sergeev |
RUS |
1999 |
142,5 (Vikersund 2019) |
3 |
Viktor Polasek |
CZE |
1997 |
222,0 (Vikersund 2017) |
4 |
Sandro Hauswirth |
SUI |
2000 |
166,5 (Vikersund 2019) |
5 |
Anze Semenic |
SLO |
1993 |
238,0 (Planica 2017) |
6 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
1995 |
245,5 (Vikersund 2017) |
7 |
Michael Hayboeck |
AUT |
1991 |
241,5 (Vikersund 2017) |
8 |
Yukiya Sato |
JPN |
1995 |
226,0 (Vikersund 2018) |
9 |
Constantin Schmid |
GER |
1999 |
216,0 (Vikersund 2019) |
10 |
Piotr Żyła |
POL |
1987 |
245,5 (Vikersund 2017) |
2. grupa |
||||
1 |
Andreas Alamommo |
FIN |
1998 |
221,5 (Planica 2018) |
2 |
Mikhail Nazarov |
RUS |
1994 |
216,0 (Planica 2018) |
3 |
Tomas Vancura |
CZE |
1996 |
225,0 (Planica 2017) |
4 |
Dominik Peter |
SUI |
2001 |
190,0 (Vikersund 2019) |
5 |
Peter Prevc |
SLO |
1992 |
250,0 (Vikersund 2015) |
6 |
Anders Fannemel |
NOR |
1991 |
251,5 (Vikersund 2015) |
7 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
1995 |
221,5 (Vikersund 2018) |
8 |
Naoki Nakamura |
JPN |
1996 |
194,0 (Vikersund 2019) |
9 |
Richard Freitag |
GER |
1991 |
243,0 (Planica 2018) |
10 |
Jakub Wolny |
POL |
1995 |
223,0 (Oberstdorf 2019) |
3. grupa |
||||
1 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
1997 |
212,0 (Oberstdorf 2019) |
2 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
1994 |
223,5 (Oberstdorf 2019) |
3 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
1991 |
226,0 (Vikersund 2016) |
4 |
Killian Peier |
SUI |
1995 |
198,0 (Oberstdorf 2019) |
5 |
Domen Prevc |
SLO |
1999 |
243,5 (Vikersund 2017) |
6 |
Marius Lindvik |
NOR |
1998 |
222,0 (Planica 2018) |
7 |
Daniel Huber |
AUT |
1993 |
231,0 (Planica 2018) |
8 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
1991 |
239,5 (Planica 2018) |
9 |
Karl Geiger |
GER |
1993 |
243,5 (Planica 2017) |
10 |
Dawid Kubacki |
POL |
1990 |
236,5 (Planica 2018) |
4. grupa |
||||
1 |
Antti Aalto |
FIN |
1995 |
214,5 (Vikersund 2019) |
2 |
Dimitry Vassiliev |
RUS |
1979 |
233,5 (Vikersund 2015) |
3 |
Roman Koudelka |
CZE |
1989 |
229,0 (Planica 2017) |
4 |
Simon Ammann |
SUI |
1981 |
239,5 (Vikersund 2017) |
5 |
Timi Zajc |
SLO |
2000 |
233,5 (Oberstdorf 2019) |
6 |
Robert Johansson |
NOR |
1990 |
252,0 (Vikersund 2017) |
7 |
Stefan Kraft |
AUT |
1993 |
253,5 (Vikersund 2017) |
8 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
1996 |
234,0 (Oberstdorf 2019) |
9 |
Markus Eisenbichler |
GER |
1991 |
248,0 (Planica 2017) |
10 |
Kamil Stoch |
POL |
1987 |
251,5 (Planica 2017) |
Tekstowa relacja LIVE (FIS):
Informacje z naszego Twittera:
informacja własna