You are currently viewing Luca Egloff rozstaje się ze skokami
Gabriel Karlen, Luca Egloff, Andreas Schuler (fot. Julia Piątkowska)

Luca Egloff rozstaje się ze skokami

Zakończenie sezonu 2018/2019 może przynieść wiele przetasowań w gnieździe trenerskim, ale także sporo decyzji związanych ze sportową przyszłością zawodników. W Zakopanem o zakończeniu kariery poinformował Polak Przemysław Kantyka. O decyzji rozstania się ze skokami narciarskimi na swoim oficjalnym profilu na Instagramie napisał z kolei Szwajcar Luca Egloff.

 

– Przede mną Lillehammer, a później Puchar Kontynentalny w Zakopanem. Mam nadzieję na przyjemne skoki podczas tych ostatnich konkursów – napisał po zawodach Raw Air w Oslo 23-letni Luca Egloff. Okazuje się, że był to zwiastun nie tylko zakończenia sezonu, ale także kariery szwajcarskiego skoczka. – To wszystko! Kończę moją karierę w skokach narciarskich. Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie przeżycia, których doświadczyłem i rzeczy, których się nauczyłem. Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że było to możliwe – napisał reprezentant Helwetów po niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, w którym zajął 25. miejsce.

Jeszcze kilka lat temu, zawodnik z Grabs był określany potencjalnym następcą utytułowanego Simona Ammanna. Egloff pochodzi nawet z tej samej miejscowości, w której urodził się czterokrotny mistrz olimpijski, jednak pod względem sportowych osiągnięć, nie zdołał on dorównać bardziej doświadczonemu rodakowi.

Do największych sukcesów Egloffa można zaliczyć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup w sezonie 2018/2019. Czterokrotnie wskakiwał on na konkursowe podium w zawodach „trzeciej ligi”, trzykrotnie wygrywając. Na swoim koncie ma występy w konkursach Pucharu Świata, a także w Mistrzostwach Świata (Falun 2015, Seefeld 2019), jednak ani razu nie zdołał w nich znaleźć się w czołowej trzydziestce. Nieco lepiej wiodło mu się w letnim cyklu FIS Grand Prix, gdzie zajął nawet 5. miejsce podczas konkursu w Ałmatach w 2015 roku. Przypomnijmy, że przed czterema laty karierę skoczka zakończył jego o trzy lata starszy brat, Pascal.

 

źródło: Instagram.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz