You are currently viewing Przemysław Kantyka kończy karierę, ostatni start w Czajkowskim
Przemysław Kantyka (fot. Martyna Osuchowska / Behind the Sport)

Przemysław Kantyka kończy karierę, ostatni start w Czajkowskim

Przemysław Kantyka, tak jak zapowiadał po sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego, po tym sezonie zakończy karierę skoczka narciarskiego. 22-latek z Gilowic, który tej zimy po raz pierwszy wystartował w konkursie Pucharu Świata (w Zakopanem), nie widzi dla siebie większych perspektyw w koronnej dyscyplinie sportu. – Wiele nam się obiecywało. Te obietnice okazały się być bez pokrycia. Teraz nie mam już celów – stwierdził.

 

Kantyka, który od kilku sezonów był zawodnikiem polskiej kadry B, a wcześniej kadry juniorskiej C, decyzję o zakończeniu sportowej kariery podjął już jakiś czas temu. Jak przyznał, w sfinansowaniu przygotowań do ostatniego sezonu pomógł mu jego ojciec, a dokładnie firma, której jest właścicielem. Sam zawodnik przyznawał, że brak wystarczającego wsparcia z zewnątrz połączony z koniecznością poświęcania 100 procent czasu na treningi i starty był jednym z głównych powodów takiej decyzji. – Wiele nam się obiecywało. Te obietnice okazały się być bez pokrycia. Teraz nie mam już celów – mówił nam rozgoryczony po sobotnim konkursie narciarskiej „drugiej ligi”, na Wielkiej Krokwi, w którym zajął 23. miejsce.

W niedzielnym konkursie w Zakopanem, podopieczny trenera Macieja Maciusiaka zakończył zmagania już na pierwszej rundzie, plasując się na 36. pozycji. Reprezentanta klubu LKS Klimczok Bystra czekają jeszcze finałowe konkursy Pucharu Kontynentalnego w rosyjskim Czajkowskim, które odbędą się w dniach 23-24 marca. – Do ostatnich konkursów tej zimy chcę się dobrze bawić, daję z siebie wszystko, maksimum. Chcę pokazać, że jeszcze coś potrafię – zapewnił nas zawodnik z Gilowic.

Tym samym Przemysław Kantyka dołączy do licznego grona polskich skoczków, którzy niedługo po ukończeniu wieku juniorskiego, widząc brak dalszych perspektyw i szans na wsparcie swojej sportowej aktywności, postanowiło zakończyć swoją przygodę z nartami. Do jego największych sukcesów można zaliczyć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup w sezonie 2014/2015, a także drugie miejsce wywalczone w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle w 2015 roku. Ponadto Kantyka był 10. zawodnikiem Mistrzostw Świata Juniorów w Ałmatach w 2015 roku, a także drużynowym brązowym medalistą Zimowej Uniwersjady w Ałmatach w 2017 roku. W wieku seniorskim nie odnosił już większych sukcesów.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz