You are currently viewing Doležal odkrył karty! Skład kadry na FIS Grand Prix w Wiśle

Doležal odkrył karty! Skład kadry na FIS Grand Prix w Wiśle

Już za parę dni na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zainaugurowany zostanie kolejny cykl FIS Grand Prix. Michal Doležal wyłożył karty na stół i podał nazwiska dwunastu zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w nadchodzących zmaganiach.

 

W skład reprezentacji Polski wejdzie sześciu skoczków z Kadry Narodowej A oraz sześciu z Kadry Narodowej B. Pochodzący z Czech szkoleniowiec postawił na doświadczonych zawodników, zatem na belce skoczni w Wiśle zobaczymy: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha i Klemensa Murańkę. Nie zabraknie też miłych niespodzianek: w zawodach rangi FIS Grand Prix zadebiutuje Kacper Juroszek.

– Na pewno przed zawodami pojawi się stres, jednak do konkursów FIS Grand Prix podchodzę z takim samym zaangażowaniem i nastawieniem jak do każdych innych. Nie wyznaczam sobie żadnych celów. Podchodzę do tych zawodów ze spokojem, chcę zebrać doświadczenie i zmierzyć się z najlepszymi skoczkami na świecie – powiedział 18-letni zawodnik. – Zdecydowanie skocznia w Wiśle nie jest moją ulubioną. Jest trudnym i wymagającym obiektem, ale może zaprzyjaźnimy się jeszcze do inauguracji – wyznał Juroszek.

Zarówno dla biało-czerwonych jak i nowego trenera, konkursy inaugurujące FIS Grand Prix będą okazją do weryfikacji efektów trwającej zaledwie kilka miesięcy współpracy. Przed szkoleniowcem niełatwe zadanie: za czasów jego poprzednika, Stefana Horngachera reprezentacja Polski odniosła najwięcej sukcesów w historii.

– Na pewno czuję stres przed tymi pierwszymi zawodami, ponieważ wszyscy czekają jak zaprezentuje się nasz zespół po zmianach w sztabie szkoleniowym. Ten stres będzie nam towarzyszył podczas konkursów w Wiśle i to jest nieuniknione – wzdradził Doležal. – Sezon letni jest dla nas okresem przygotowawczym do zimy. Przez ten czas ciężko pracujemy i wszyscy staramy się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, i wierzymy, że wyniki przyjdą. Konkursy w Polsce są dla nas bardzo ważne i chcemy zaprezentować się jak najlepiej przed naszymi kibicami. Celem na zawody w Wiśle jest utrzymanie poziomu z treningów oraz dalsza realizacja naszego planu szkoleniowego – podsumował szkoleniowiec polskich skoczków.

Przypomnijmy, że zmagania FIS Grand Prix w Wiśle-Malince zostaną rozegrane w dniach 19-21.07.2019. Spóźnialscy mogą jeszcze nabyć wejściówki za pośrednictwem portalu kupbilet.pl

 

Program zawodów FIS Grand Prix Wisła 2019

19.07.2019, piątek

– 16:30 – trening oficjalny

– 18:00 – kwalifikacje

– 19:30 – ceremonia rozdania numerów startowych

20.07.2019, sobota – konkurs drużynowy

– 19:15 – seria próbna

– 20:15 – pierwsza seria konkursowa

               seria finałowa

               ceremonia wręczenia nagród

21.07.2019, niedziela – konkurs indywidualny

– 16:30 – seria próbna

– 17:30 – pierwsza seria konkursowa

               seria finałowa

               ceremonia wręczenia nagród

 

źródła: informacja prasowa PZN, informacja własna

Magdalena Janeczko

Dodaj komentarz