You are currently viewing Mistrzostwa USA: Bickner i Lussi zwyciężają
Casey Larson, Kevin Bickner, Decker Dean / UsaNordic

Mistrzostwa USA: Bickner i Lussi zwyciężają

Wczoraj odbyły się mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn. Zawody rozegrano na skoczni olimpijskiej w Park City, którą pamiętamy z Igrzysk Olimpijskich w 2002 roku.

Skoki kobiet

Konkurs kobiet wygrała zdecydowanie Nina Lussi przed Anną Hoffmann i Anniką Belshaw. Dla Lussi to trzeci tytuł mistrzyni kraju, ale ten był wyjątkowy. Ostatnio kiedy zawodniczka skakała na tej skoczni w 2018 roku podczas próby przedolimpijskiej dostała kontuzji kolana. Powrót właśnie na tę skocznię był dość stresujący, ale zawodniczka przemogła się i zwyciężyła.

DSF7086 1024x576 - Mistrzostwa USA: Bickner i Lussi zwyciężają
Nina Lussi UsaNordic

 

Skoki mężczyzn

Lider amerykańskiej drużyny Kevin Bickner zwyciężył w konkursie panów przed Casey Larsonem i Deckerem Deanem. To również trzeci tytuł mistrzostw USA dla Bicknera. Zawodnik wspomina, że miał latem wiele do poprawienia i wykonał dużo pracy. Zwycięstwo w zawodach jest dowodem na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Amerykanin ma nadzieje, że nadal tak będzie szczególnie, że ma zamiar wziąć udział w kilku zawodach Letniej Grand Prix w Europie.

 

Źródło: Usa Nordic

Anna Trybuś

Dodaj komentarz