You are currently viewing LGP Zakopane: Zwycięstwo Kamila Stocha! Dawid Kubacki tuż za rodakiem!
Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Yukiya Sato (fot. Julia Piątkowska)

LGP Zakopane: Zwycięstwo Kamila Stocha! Dawid Kubacki tuż za rodakiem!

To była magiczna niedziela w Zakopanem! W konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix zwyciężył Kamil Stoch. Tuż za nim, na drugiej pozycji, ze stratą zaledwie 0.7 pkt sklasyfikowany został mistrz świata z Seefeld - Dawid Kubacki! Znakomity występ odnotował reprezentant Japonii, Yukiya Sato, który uplasował się na 3. stopniu podium.

W pierwszej serii zawodów Japończyk Sato oddał niesamowity skok na odległość 145m, ustanawiając nowy letni rekord Wielkiej Krokwi. Ten wynik zapewnił mu prowadzenie na półmetku zawodów (132.5 pkt). Kolejne miejsca zajęli, aż do pozycji 5., reprezentaci Polski. Drugie miejsce zajmował Jakub Wolny, który skoczył na aż 140 m (130 pkt). O 0,9 pkt mniej zdobył Kamil Stoch po skoku na 137,5 m. Piotr Żyła i Dawid Kubacki osiągneli odległość 138 m i zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce. Ostatnim Polakiem, który zakwalifikował się do drugiej rundy był Aleksander Zniszczoł. Skoczek z Wisły wywalczył 12. lokatę(128 m).

Seria finałowa była kilkukrotnie przerywana z powodu zbyt silnego wiatru. Złe warunki po

Zrzut ekranu 2019 08 18 o 16.41.10 300x200 - LGP Zakopane: Zwycięstwo Kamila Stocha! Dawid Kubacki tuż za rodakiem!
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

godowe odczuł szczególnie Słoweniec Peter Prevc, który po pierwszej seri plasował się na 17. pozycji (128 m), lecz w drugiej rundzie osiągnął zaledwie 103,5 m i spadł na 30. lokatę w konkursie. Dawid Kubacki po skoku na 134,5 m (250.1 pkt) na krótko objął prowadzenie. O 0.7 pkt wyprzedził go kolega z drużyny - Kamil Stoch (132,5 m/250.8pkt).

Lider po I serii, Yukiya Sato, skoczył "zaledwie" na 131 m i z notą 249.3 pkt sklasyfikowany został na 3. miejscu w konkursie. Swoich pozycji z I odsłony zawodów nie obronili Jakub Wolny (130 m i 8. miejsce), Piotr Żyła (131 m i 6. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (117 m i 21. miejsce).

Pełne wyniki konkursu

Na podstawie 5 skoków na Wielkiej Krokwi (kwalifikacje+2 skoki w konkursie drużynowym+2 skoki w konkursie indywidualnym), organizatorzy wyłonili zwycięzcę Pucharu Solidarności. Najlepszym zawodnikiem tego weekendu okazał się Dawid Kubacki.