You are currently viewing Polacy mogą wspierać zbiórkę na odbudowę skoczni w Harrachovie na Zrzutka.pl
Harrachov w 2011 r., fot. Anna Libera

Polacy mogą wspierać zbiórkę na odbudowę skoczni w Harrachovie na Zrzutka.pl

Trwają starania o uratowanie skoczni narciarskich w Harrachovie, które od dłuższego czasu niszczeją i nie nadają się do przeprowadzania konkursów ani treningów. Po piątkowych rozmowach osób zaangażowanych w publiczną zrzutkę pieniędzy na przywrócenie czeskim obiektom dawnej świetności podjęto decyzję o otwarciu specjalnej podzbiórki dla polskich sympatyków skoków narciarskich pragnących wesprzeć tę inicjatywę. Pieniądze będzie można od teraz z łatwością wpłacić za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl.

Jako cel polskiej części zrzutki została ustalona kwota 250 tysięcy złotych, czyli 1,5 miliona koron czeskich. Całość zebranych w Polsce środków zostanie wpłacona na główne czeskie konto zbiórki. Podobnie jak w przypadku transparentnego czeskiego konta, którego numer podawaliśmy we wcześniejszym wpisie na temat tej inicjatywy, w serwisie Zrzutka.pl także istnieje możliwość śledzenia dotychczas zebranej sumy pieniędzy, jak również zobaczenia listy osób wpłacających, dat transakcji oraz poszczególnych kwot.

Plakat 1 726x1024 - Polacy mogą wspierać zbiórkę na odbudowę skoczni w Harrachovie na Zrzutka.pl
Plakat zbiórki z polskim numerem konta do wpłat

– Z uwagi na ograniczenia techniczne i opłaty związane z przelewami z innych krajów, np. z Polski, postanowiliśmy ułatwić zadanie Polakom i stworzyć dla nich osobną możliwość wpłat na Zrzutka.pl oraz dokonać zmian na plakacie. Czeski numer konta zastąpimy tam polskimi danymi do przelewu – powiedział Stanislav Slavík, prezes klubu narciarskiego Lyžařský a turistický Bucharův klub Harrachov. To właśnie ten klub jest organizatorem akcji ratowania skoczni u naszych południowych sąsiadów.

Miłośnicy skoków zainteresowani akcją ratunkową dla harrachovskich skoków liczą, że wrowadzenie sprawniejszej możliwości dokonywania wpłat przyczyni się do większego udziału Polaków w zbiórce. – Z pewnością fani z Polski przychylniej spojrzą na nasz projekt, mając możliwość dokonywania przelewu za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl lub tradycyjnie, na polskie konto. Każda dokonywana wpłata pojawi się na liście wpłat zbiórki na Zrzutka.pl skomentował Paweł Skorb.

Obecnie na głównym koncie zbiórki na remont skoczni w Harrachovie jest już niecałe 280 tysięcy koron czeskich. Organizatorzy chcą uzbierać 1,5 miliona koron, aby jeszcze tej zimy na mniejszych obiektach mogli tam skakać zawodnicy. Przypominamy, że patronami akcji są: Adam Małysz, Jakub Janda, Dalibor Motejlek oraz Pavel Ploc. - Uważam, że każde imię, które tutaj się pojawiło, jest potrzebne. Wystarczyłoby, gdyby milion osób dało po złotówce. Chcemy jeszcze zorganizować imprezę charytatywną, wziąć kombinezony, narty z podpisami skoczków i wystawić je na aukcję, aby zebrać dodatkowe pieniądze. Przeznaczylibyśmy je na małe skocznie, aby mogły na nich skakać dzieci z Czech, ale także z Polski. Ale chodzi tutaj także o większe skocznie, są one w stanie przyciągnąć fanów, którzy przyjadą nie tylko do Harrachova, ale także do Szlarskiej Poręby i Jakuszyc - tłumaczył znaczenie akcji w przyszłościowej perspektywie Adam Małysz na łamach strony www.harrachovskijumping.com.

Gorąco zachęcamy do wspierania tej inicjatywy - każda, choćby symboliczna, pojedyncza złotówka to krok w dobrym kierunku dla skoków w Harrachovie, tak blisko polskiej granicy. My już dokonaliśmy pierwszej wpłaty. Uratujmy skocznie w Harrachovie!

168640 10150360687095252 6353518 n - Polacy mogą wspierać zbiórkę na odbudowę skoczni w Harrachovie na Zrzutka.pl
Podium konkursu w Harrachovie w 2011 r., fot. Anna Libera

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/projekt-harrachov

Dane do tradycyjnego przelewu:
Nazwa odbiorcy: Zrzutka.pl
Numer konta: 11 1750 1312 6880 4628 5323 7100
Tytuł: Projekt Harrachov

Źródło: informacja własna, informacja prasowa od Pawła Skorba, harrachovskijumping.com

Dodaj komentarz