You are currently viewing Timi Zajc: Mój realny cel na Wisłę to miejsce w pierwszej dziesiątce
Timi Zajc (fot. Julia Piątkowska)

Timi Zajc: Mój realny cel na Wisłę to miejsce w pierwszej dziesiątce

19-letni Timi Zajc to zdecydowanie najlepszy słoweński zawodnik ubiegłego sezonu. Skoczek zajął w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dziewiąte miejsce, w letnich rozgrywkach najwyższej rangi był z kolei trzeci.

Zajc jest aktualnie w bardzo zachęcającej formie, dlatego z optymizmem czeka za rozpoczęcie 41. sezonu Pucharu Świata – „Swoją formę oceniam na podobną do tej, którą prezentowałem latem. Testowałem ostatnio nowe narty i kombinezony. Jestem zadowolony, dobrze skaczę, bez większych błędów.”

View this post on Instagram

Še 3 dni do začetka sezone🤪💪

A post shared by Timi Zajc (@timizajc) on

Kadra Słowenii trenowała w Zakopanem na lodowych torach, Zajc raczej nie jest zadowolony z tych treningów: „Mieliśmy trochę problemów, bo padał deszcz i warunki były złe. Miałem sporo problemów z prędkością i pozycją na rozbiegu. Być może było to spowodowane nowymi wkładkami do butów, które tam testowałem. Raczej chciałbym zapomnieć o tych treningach.

 

Rok temu Zajc rozpoczął sezon zajmując dobre piąte miejsce w Wiśle. Zawodnik bardzo dobrze wspomina te zawody jak i inaugurację Letniego Grand Prix, gdzie wygrał. Skoczek zdążył dobrze poznać skocznię im. Adama Małysza i bardzo ją lubi - "Mój realny cel na Wisłę to miejsce w pierwszej dziesiątce. Więcej o naszej formie będzie można powiedzieć po piątkowych treningach i kwalifikacjach".

 

W kwestii celów na cały zimowy sezon Zajc najpierw chce wystartować w pierwszych zawodach, żeby sprawdzić jak wysoko może mierzyć. Twierdzi, że przede wszystkich chciałby być lepszy niż w sezonie ubiegłym.

 

Kogo należy obawiać się w tym sezonie? Zajc ma przeczucie, że Polacy znowu będą bardzo mocni.

 

Młodziutki Słoweniec, podczas finałowych zawodów Letniego Grand Prix w Klingenthal zszokował kibiców swoją nową fryzurą. Zajc wspomina, że już rok temu chciał trochę poszaleć z włosami, ale dopiero w październiku zdecydował, że zmieni kolor na niebieski.

 

Z ciekawostek Timi Zajc jest również fanem szybkości. Ubiegłej zimy zakupił samochód Golf GTI i dwa razy miał okazję odwiedzić tor wyścigowy razem ze starszym kolegą z drużyny Jurijem Tepesem, który uchodzi za mistrza w tej dziedzinie - "Licznik najwięcej pokazał 205-210km/h, ale muszę się jeszcze dużo nauczyć, również mój samochód to jednak nie ferrari"

Początek skokowych zmagań i pierwszy test najlepszych skoczków świata na śniegu już w piątek w Wiśle.

 

Informacja: delo.si

Anna Trybuś

Dodaj komentarz