You are currently viewing Lauri Hakola: Zmierzamy w dobrym kierunku
Lauri Hakola zostanie asystentem nowego trenera, fot. Tuija Hankkila

Lauri Hakola: Zmierzamy w dobrym kierunku

Mimo, że w Wiśle nie startował lider fińskiej reprezentacji, Antti Aalto, jego rodakom udało się awansować do drugiej serii dzisiejszego konkursu drużynowego. Udało nam się przeprowadzić krótką rozmowę z trenerem Finów, Laurim Hakolą.

SkokiPolska.pl: Czy jesteś zadowolony z przygotowań do tego sezonu?

Lauri Hakola: Nie jestem całkiem zadowolony, nie doczekałem się wystarczająco dobrych skoków. Moich zawodników stać na więcej. Mam nadzieję, że w Ruce uda im się lepiej zaprezentować.

SkokiPolska.pl: Jak wyglądają najbliższe plany Anttiego Aalto? Ostatnio skakał w Mistrzostwach Finlandii, czy w tym sezonie będzie w pełni sił?

Lauri Hakola: Plan na teraz jest taki, że wybiera się do Ruki, o ile nie będzie żadnych opóźnień w jego rehabilitacji. W Ruce zaprezentujemy także grupę narodową.

SkokiPolska.pl: Czy czujesz, że Finlandia wychodzi z kryzysu?

Lauri Hakola: Uważam, że zmierzamy w dobrym kierunku, ale wiele pracy przed nami. Nie będzie to łatwe, ale krok po kroku nadejdzie poprawa.

SkokiPolska.pl: Czy z perspektywy własnych startów w przeszłości wolałbyś skakać z nowymi zasadami i rozwiązaniami technologicznymi, czy raczej na starych zasadach?

Lauri Hakola: Trudno powiedzieć. Oczywiście z kompensacją za złe warunki wietrzne i zasadami dotyczącymi kombinezonów jest nad czym pracować i co poprawiać, ale wygrywa i tak najlepszy zawodnik.

SkokiPolska.pl: Który fiński skoczek może nas w tym sezonie zaskoczyć?

Lauri Hakola: Myślę, że wielu z nich stać na dobre skoki. Oczywiście Antti Aalto, Niko Kytösaho naprawdę dobrze skakał w treningach, ale sytuacja na zawodach go przerosła. Jest to jednak zawodnik z dużym potencjałem.

SkokiPolska.pl: Czy uważasz, że Kuopio zawita w Pucharze Świata w nadchodzących latach?

Lauri Hakola: Mam taką nadzieję.

SkokiPolska.pl: Dziękujemy za rozmowę.

 

Anna Libera i Anna Trybuś
źrodło: informacja własna

Dodaj komentarz