You are currently viewing PŚ Ruka: Kwalifikacje odwołane, wiatr daje się we znaki! Start konkursu o 16:30
Skocznia w Ruce (fot. Martyna Ostrowska)

PŚ Ruka: Kwalifikacje odwołane, wiatr daje się we znaki! Start konkursu o 16:30

Mocny wiatr, z którego obecności znana jest skocznia Rukatunturi (HS-142), wczoraj oszczędził zawodników. Dzisiaj jednak nad Ruką bardzo mocno wieje, przez co niedzielna rywalizacja stoi pod dużym znakiem zapytania. Odwołano już kwalifikacje do konkursu, a jury zawodów podjęło decyzję, że w indywidualnych zmaganiach wezmą udział wszyscy zgłoszeni skoczkowie. Czy to się jednak uda?

 

Według pierwotnego planu, runda kwalifikacyjna do dzisiejszego konkursu miała się rozpocząć o godzinie 14:45. W związku z tym, że prędkość wiatru na fińskiej skoczni przekraczała momentami nawet 8 m/s, jury zawodów nie mogło pozwolić na skoki, które w tych warunkach mogłyby okazać się bardzo niebezpieczne. Start zmagań przesunięto najpierw na godzinę 15:15, a później 15:30.

Następną decyzją było odwołanie kwalifikacji. Zgodnie z aktualnie obowiązującym harmonogramem, pierwsza seria konkursowa powinna rozpocząć się zgodnie z planem o godzinie 16:30. Wezmą w niej udział wszyscy zgłoszeni do rywalizacji zawodnicy, czyli 65 skoczków z 15 krajów. W tym gronie będzie oczywiście siedmiu reprezentantów Polski – Klemens Murańka, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Pełna lista startowa niedzielnego konkursu >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz