You are currently viewing Znamy program świątecznych Mistrzostw Polski w Wiśle!
Polscy skoczkowie (od lewej: Stoch, Kubacki, Żyła, Wolny), fot. Jagoda Bodzianny

Znamy program świątecznych Mistrzostw Polski w Wiśle!

Tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostanie rozegrany świąteczny konkurs skoków narciarskich o tytuł mistrza Polski. Tym razem rywalizacja powróci na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle. Znamy już program tych zawodów.

 

Wisla Malinka 2019 ATrybus 300x200 - Znamy program świątecznych Mistrzostw Polski w Wiśle!
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince (fot. Anna Trybuś)

Wraz z radosnym świętowaniem ponownie będziemy mieli okazję kibicować naszym skoczkom podczas krajowego czempionatu. Polscy zawodnicy zmierzą się na dużym obiekcie HS-134 (K-120) w Wiśle, gdzie już w listopadzie odbyła się inauguracja cyklu Pucharu Świata. Przypomnijmy, że wówczas najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszego kraju był Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. Na siódmej pozycji sklasyfikowany był Dawid Kubacki, a w finałowej trzydziestce zmieścił się jeszcze Maciej Kot (25. miejsce). Czy właśnie tak będzie wyglądać podium grudniowych Mistrzostw Polski?

Z pewnością do walki włączą się jeszcze pozostali podopieczni trenera Michala Doleżala z kadry A, czyli  Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Stefan Hula. Być może na walkę o wysokie lokaty zmobilizują się również podopieczni trenera Macieja Maciusiaka z kadry B, w której póki co największy potencjał zdają się mieć Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

 

Program zawodów:

 • 26 grudnia 2019 r. (czwartek):
  • 11:00 - 12:00 - trening wolny
  • 12:15 - weryfikacja zgłoszeń
  • 12:30 - odprawa techniczna kierowników drużyn
  • 13:45 - seria próbna
  • 14:45 - konkurs indywidualny

Rywalizacja będzie transmitowana na antenach Telewizji Polskiej.

 

Przypomnijmy, że zeszłoroczny konkurs świąteczny rozgrywany na Wielkiej Krokwi (K-125 / HS-140) w Zakopanem wygrał Kamil Stoch, który w wielkim stylu po skokach na 140 i 134,5 metra sięgnął po swój dziewiąty w karierze indywidualny tytuł mistrza Polski. Drugi był wtedy Dawid Kubacki (136,0 / 119,0 m), a trzeci Stefan Hula (126,5 / 121,5 m). Spoglądając na dotychczasowe poczynania biało-czerwonych w Pucharze Świata, wydaje się, że tegoroczna rywalizacja może być znacznie bardziej wyrównana i zacięta.

Kubacki Stoch Hula MPZakopane2018 fot.JuliaPiatkowska - Znamy program świątecznych Mistrzostw Polski w Wiśle!
Podium MP Zakopane 2018 (od lewej: D.Kubacki, K.Stoch, S.Hula), fot. Julia Piątkowska

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz