You are currently viewing Wokół skoczni: Ahonen ekspertem, Kot z nowym kaskiem, Niemcy „na galowo”
Janne Ahonen / fot. Tomi Hänninen Yle.fi

Wokół skoczni: Ahonen ekspertem, Kot z nowym kaskiem, Niemcy „na galowo”

Powoli opadają emocje po weekendzie w Klingenthal, a w oczekiwaniu na przedświąteczne konkursy w Engelbergu zapraszamy na kolejne porcję wiadomości „Wokół skoczni”.

 

Ahonenowie w natarciu

Legenda fińskich skoków narciarskich, wielki Janne Ahonen został ekspertem do spraw skoków w fińskiej telewizji (YLE) a jego syn, Mico punktował po raz pierwszy w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Ruce, dzięki czemu otrzymuje prawo startów w Pucharze Świata. Z niecierpliwością czekamy na poczynania młodego Fina.

 

Nowy kask Kota

Wprawdzie święta Bożego Narodzenia dopiero za tydzień, to Maciej Kot już doczekał się pierwszego prezentu. Mimo, że skoczek jeszcze nie rozpakował pokaźnego pakunku, to można się domyślać, co znajduje się w środku. Najprawdopodobniej jest to kask z imponującą grafiką namalowaną przez artystę Szymona Chwalisza. Jak Wam się podoba? I czy „Turbo Kocurowi” doda on skrzydeł na skoczni?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Maciej Kot i jego nowy Turbo Kocur w trakcie pracy! 😁🔥🎨 Jak się Wam podoba? 🔥👍 / Ski Jumper Maciej Kot and his new Turbo Cat! 😁👍 You like this? 😉🎨 #szymonchwalisz #maciejkot @maciejkot @iwata_airbrush #iwataairbrush #airbrushing #aerografia #painting #paint #art #cat #catlover #skijumping #skijump

Post udostępniony przez Szymon Chwalisz Official Art (@szymonchwaliszofficial)

 

Powrót na Instagrama

Z kolei nadzieja niemieckich skoków, regularnie startujący w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata, Moritz Baer po półrocznej przerwie wrócił na Instagrama. Kibice będą mogli śledzić poczytania młodego zawodnika i obserwować jego odczucia po konkursach.

 

Chrzest Siegela

Druga nadzieja niemieckich skoków, David Siegel, który pauzuje po koszmarnie wyglądającym upadku podczas Pucharu Świata w Zakopanem, poinformował za pomocą mediów społecznościowych o swoim chrzcie. Dla 23-latka, jako dla luteranina, było to bardzo ważne wydarzenie. Jak sam przyznał, chciał jako dorosła osoba zdecydować o tak istotnej chwili w swoim życiu.

 

Mroźna kąpiel Francuzów

Przenosimy się do Francji...a raczej do Finlandii, gdzie w ubiegły weekend odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Ekipa Francji może nie uzyskała najlepszych rezultatów na skoczni, ale zdecydowanie należy im się nagroda za odwagę za to co zrobili później. Skoczkowie postanowili się wykąpać w jeziorze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie mroźna, zimowa aura. Szacunek Panowie!

https://www.instagram.com/p/B6FrPQxBzht/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Wąsek w śniegu

Polacy też skakali w Ruce, ale na kąpiel w jeziorze się nie zdobyli. Nasz reprezentant, Paweł Wąsek, zdecydował się za to na błogi relaks w zaspie śniegu.

 

Kadra B na Rukatunturi

Wąsek postanowił też zapozować do fantastycznej fotki ze swoim kolega z kadry Andrzejem Stękałą. Panowie dają radę zarówno w roli skoczków, jak i modeli.

 

Punkty Murańki

Kolejny nasz reprezentant, Klemens Murańka, skaczący w Pucharze Świata zdobył w Klingenthal pierwsze punkty od trzech lat. Skoczek wyliczył, że od ostatnich punktów minęło aż 1100 dni! Warto było czekać i mamy nadzieję, że na kolejne poczekamy dużo krócej.

 

Skarpetki Żyły

Piotr Żyła, którego niedzielne lądowanie przyprawiło niejednego kibica o zawał serca w dobrym nastroju i gitarowych skarpetkach opuścił Klingenthal.

 

Kobayashi skoczy w Szwajcarii

A już do Engelbergu wybiera się lider Pucharu Świata i dominator poprzedniego sezonu Ryoyu Kobayashi, którego początkowo miało w Szwajcarii nie być.

 

Niemieccy skoczkowie z nagrodą

A co robili Niemcy po zawodach na "swoim podwórku"? Udali się na imprezkę, a konkretnie do Baden Baden, gdzie otrzymali nagrodę za drużynę sportową roku. Nasi zachodni sąsiedzi być może na początku tego sezonu nie prezentują się tak, jakby sobie tego życzyli, ale przypomnijmy, że to złota drużyna Mistrzostw Świata w Seefeld z lutego.

 

Młody Norweg w składzie na TCS

Ekipa Norwegii z kolei poinformowała o powołaniu Sondre Ringena na Turniej Czterech Skoczni. 23-letni zawodnik sam "wyskakał" sobie miejsce, dzięki dobrym startom w Pucharze Kontynentalnym.

 

Kolejne wiadomości w cyklu "Wokół skoczni" już za tydzień!

 

Źródła: Yle.fi, Facebook, Instagram

Anna Trybuś

 

Dodaj komentarz