You are currently viewing Bilety na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie (2021) już w sprzedaży
Ceremonia otwarcia konkursu skoków w Oberstdorfie (fot. Julia Piątkowska)

Bilety na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie (2021) już w sprzedaży

Mimo, że do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie pozostało grubo ponad 400 dni, to już od połowy grudnia można kupować bilety na to wydarzenie. Impreza rozpocznie się 23 lutego 2021 roku.

 

Na kibiców skoków narciarskich, biegów i kombinacji norweskiej czekać będzie dwanaście dni rywalizacji na dwóch stadionach i trzy dyscypliny. Arena skoków narciarskich, czyli kompleks skoczni Schattenberg i stadion biegowy Ried będą głównymi miejscami zawodów podczas światowego czempionatu w 2021 roku. Skoczkinie i skoczkowie powalczą o medale na skoczniach HS-137 oraz HS-106.

Jak zapewniają organizatorzy, na kibiców czekają atrakcyjne pakiety, wśród których można wyróżnić karnety na całą imprezę, obowiązujące od 23 lutego do 7 marca 2021 roku. Dzięki takiej wejściówce, kibic ma prawo być na wszystkich arenach zmagań zawodników. Oprócz tego kibice będą mogli oczywiście nabyć także bilety dzienne na jedną wybraną przez siebie dyscyplinę.

Oberstdorf po raz trzeci będzie organizował Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. W poprzednich latach to niemieckie miasto znane także z rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni, gościło zawody tej rangi w 1987 i 2005 roku.

Przypomnijmy, że w 1987 roku po złote medale w skokach narciarskich sięgali Andreas Felder (Austria), Jiri Parma (Czechosłowacja) i drużyna Finlandii. 18 lat później tytuły mistrzowskie wywalczyli Rok Benkovic (Słowenia), Janne Ahonen (Finlandia), a drużynowo po dwa złota w dwóch konkursach sięgali Austriacy.

Więcej informacji oraz szczegółów o pakietach i biletach można znaleźć na stronie Oberstdorf2021.com >>>

 

Magdalena Ostrowska,
źródło: oberstdorf2021.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz