You are currently viewing Koniec zimowego sezonu dla Jerneja Damjana, Słoweńca czeka operacja!
Jernej Damjan (fot. Anna Cis)

Koniec zimowego sezonu dla Jerneja Damjana, Słoweńca czeka operacja!

Dla Jerneja Damjana zimowy sezon jeszcze tak naprawdę się nie rozpoczął, a 36-letni zawodnik już musi się pogodzić z jego zakończeniem. Okazuje się, że doświadczony słoweński skoczek w styczniu przejdzie konieczną operację barku. Tym samym jego dalsza sportowa kariera staje pod znakiem zapytania.

 

Doznałem kontuzji w styczniu tego roku. Na początku nic mi nie przeszkadzało, nawet nie zauważyłem, że coś jest nie w porządku. W końcu jednak uświadomiłem sobie, że dzieje się coś niedobrego. Natychmiast rozpocząłem serię masaży. Całe lato spędziłem wykonując w związku z tym odpowiednie ćwiczenia. Teraz doszło do tego, że nie mogę nawet unieść cięższej torby w kontuzjowanej ręce – przyznał ze smutkiem Damjan w rozmowie z portalem Siol.net.

Zgodnie z opinią lekarzy, jeżeli 36-letni Słoweniec chciałby jeszcze kontynuować karierę, niezbędna jest operacja kontuzjowanego stawu barkowo-obojczykowego. Jeden z narciarskich „weteranów” stwierdził, że musi poddać się jej jak najszybciej, jeśli w grę wchodziłyby przygotowania do kolejnego sezonu 2020/2021. – Muszę teraz iść „pod nóż”. Jeśli zrobiłbym to po zimie, odpadłaby mi najważniejsza, pierwsza część przygotowań do kolejnego sezonu – ocenił.

Kwestia kontynuowania kariery przez podopiecznego trenera Gorazda Bertoncelja wciąż nie jest jednak jasna. – Nie wiem jeszcze czy uda mi się wyzdrowieć i co będzie z moim barkiem. Zostawiam sobie otwarte drzwi. Jeśli zdecydowałbym się zakończyć karierę, powiedziałbym o tym teraz. Wrócę do tematu, gdy nadejdzie czas, kiedy powrócę do zdrowia. Wszyscy wiedzą jednak, że pracują na rzecz mojej przyszłości przez cały czas. Edukuję się i mam sporo innych funkcji, ponieważ chcę, żeby przejście do normalnego życia po zakończeniu mojej kariery było jak najłatwiejsze – stwierdził zawodnik z Lublany.

Przypomnijmy, że jego ostatnim startem w międzynarodowych zawodach jest póki co październikowy konkurs Letniego Grand Prix w Klingenthal, w którym zajął odległe 43. miejsce. W swoim dorobku Damjan ma jednak spore sukcesy, w tym dwa zwycięstwa i osiem podiów w zawodach Pucharu Świata, a także triumf w cyklu LGP w 2014 roku. Wraz z kolegami w konkursach drużynowych Słoweniec sięgał także po medale Mistrzostw Świata (Oberstdorf  2005, Oslo 2011) i Mistrzostw Świata w lotach (Vikersund 2012, Oberstdorf 2018).

 

źródło: Siol.net

 

Dodaj komentarz