You are currently viewing Najlepsi polscy skoczkowie powalczą w Mistrzostwach Polski w Wiśle [PROGRAM, BILETY]
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (fot. Julia Piątkowska)

Najlepsi polscy skoczkowie powalczą w Mistrzostwach Polski w Wiśle [PROGRAM, BILETY]

26 grudnia 2019 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. Na starcie Konkursu Świątecznego nie zabraknie najlepszych polskich zawodników, którzy na czele z obrońcą tytułu mistrzowskiego Kamilem Stochem, tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia powalczą o medale krajowego czempionatu.

 

Mistrzostwa Polski – bilety, skocznia…

Bilety na te zawody będzie można nabyć w dniu konkursu tuż przed wejściem na obiekt. – Konkurs Świąteczny zgłosiliśmy jako imprezę masową i do sprzedaży trafi 2500 biletów. Tego dnia nad bezpieczeństwem wszystkich będzie czuwała ochrona – informuje Andrzej Wąsowicz, Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

 
Wasowicz Andrzej fot.Alicja.Kosman 300x200 - Najlepsi polscy skoczkowie powalczą w Mistrzostwach Polski w Wiśle [PROGRAM, BILETY]
Andrzej Wąsowicz (fot. Alicja Kosman / PZN)

Bilety od godziny 10:00 będzie można kupić w kasie, która znajduje się przed wejściem na skocznię. Do sprzedaży trafią dwa rodzaje biletów – wejściówki na miejsca siedzące będzie można nabyć w cenie 30 zł, a bilety na sektory stojące będą dostępne w cenie 20 zł. Bramy skoczni zostaną otwarte o godzinie 13:00.

Mimo wiosennej aury Mistrzostwa Polski w Wiśle nie są zagrożone. – Dobrze wykorzystaliśmy dwie doby, podczas których temperatura spadła poniżej zera i wyprodukowaliśmy odpowiednią ilość śniegu, którą z piątku na sobotę w nocy rozciągnęliśmy na całej powierzchni skoczni. Aktualnie na całym obiekcie posiadamy warstwę 40 centymetrów śniegu. Dodatkowo pod progiem skoczni mamy zrobiony skromny zapas śniegu, który w razie potrzeby rozprowadzimy na obiekcie – mówi Wąsowicz.

Jedynym czynnikiem, który może nam nieco pokrzyżować plany, może być wiatr. Uważam jednak, że godzina rozpoczęcia samego konkursu jest dobra, bo najtrudniejsze momenty na skoczni, jeśli chodzi o wiatr, są w godzinach od 11:00-14:00. Natomiast pierwszą serię rozpoczynamy o godzinie 14:45. Mogę zapewnić, że Konkurs Świąteczny zostanie zorganizowany na najwyższym poziomie i będzie spełniać standardy zawodów FIS. Na konkurs rozłożone zostaną siatki przeciwwietrzne i prowadzony będzie pomiar wideo. Zawody będzie można zobaczyć nie tylko na żywo w Wiśle, ale również w przed telewizorem. Konkurs Świąteczny transmitowany będzie przez Telewizję Polską - informuje Prezes ŚBZN.

 

Faworyci do medali

Kubacki Stoch Hula MPZakopane2018 fot.JuliaPiatkowska 300x200 - Najlepsi polscy skoczkowie powalczą w Mistrzostwach Polski w Wiśle [PROGRAM, BILETY]
Podium MP Zakopane 2018 (od lewej: D.Kubacki, K.Stoch, S.Hula), fot. Julia Piątkowska

Nikt nie ma wątpliwości, że czekają nas ciekawe zawody na wiślańskim obiekcie, podczas których emocji na pewno nie zabraknie. - Forma naszych zawodników idzie systematycznie do góry, a skoki chłopaków są coraz lepsze pod względem technicznym, dlatego walka o medale będzie niezwykle interesująca. Ja stawiam na trzech zawodników i myślę, że między nimi rozegra się walką o tytuł mistrza Polski. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki to nasza najlepsza obecnie trójka - zaznacza Andrzej Wąsowicz. - Piotr Żyła zna skocznię doskonale i myślę, że będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością i odbić się po tym nieudanym dla niego konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Wiśle - dodaje.

 

W Konkursie Świątecznym zabraknie jednak czterech reprezentantów kadr narodowych Polskiego Związku Narciarskiego, którzy tego dnia udadzą się w podróż na zawody narciarskiej "drugiej ligi" do Engelbergu. - W Engelbergu wystartuje czterech naszych reprezentantów. Informacje o tym, którzy zawodnicy powalczą w konkursach Pucharu Kontynentalnego, przekażemy po zawodach Pucharu Świata w Engelbergu - informuje Maciej Maciusiak, trener Kadry Narodowej B.

 

Program Mistrzostw Polski w Wiśle (26 grudnia 2019 r., czwartek):

  • 13:15 - trening oficjalny
  • seria próbna
  • 14:45 - konkurs indywidualny
  • dekoracja zwycięzców

Przed zawodami obiekt będzie dostępny dla zwiedzających, jednak bez możliwości wjechania na parking. W godzinach 10:00-12:30 kibice oraz turyści będą mogli skorzystać z wyciągu i dostać się na górę skoczni. O godzinie 12:45 obiekt zostanie zamknięty i bramy skoczni ponownie zostaną otwarte o godzinie 13:00. Podczas zawodów wyciąg będzie nieczynny dla kibiców.

 

źródło: informacja prasowa PZN

 

Dodaj komentarz