You are currently viewing Mistrzostwa Polski w Wiśle odwołane! Warunki nie pozwolą na skoki [ZDJĘCIA]
Sytuacja na skoczni w Wiśle, 21 grudnia (fot. Jarosław Poloczek)

Mistrzostwa Polski w Wiśle odwołane! Warunki nie pozwolą na skoki [ZDJĘCIA]

Świąteczny konkurs o mistrzostwo Polski, który był zaplanowany na 26 grudnia został decyzją Polskiego Związku Narciarskiego odwołany. Powodem takiego postanowienia są zbyt wysokie temperatury, które stanowiły spory problem przy odpowiednim przygotowaniu skoczni im. Adama Małysza do zimowej rywalizacji. PZN przyznaje, że w takiej sytuacji trudno byłoby przeprowadzić w pełni bezpieczny dla zawodników konkurs.

 

Wielka.Krokiew.Zakopane.1.12.2015 fot.Bartosz.Leja  300x199 - Mistrzostwa Polski w Wiśle odwołane! Warunki nie pozwolą na skoki [ZDJĘCIA]
Rozbieg zakopiańskiej Wielkiej Krokwi (fot. Bartosz Leja)

Spotkanie komitetu organizacyjnego wiślańskich Mistrzostw Polski przyniosły niestety złe informacje dla fanów skoków narciarskich. Zaplanowane na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zawody na skoczni im. Adama Małysza się nie odbędą. Wszystko przez ciepłą aurę, która panuje obecnie w Beskidach, ale i w pozostałych regionach naszego kraju.

Śnieg, który udało się wyprodukować na inaugurację Pucharu Świata, która odbyła się w Wiśle w dniach 23-24 listopada niestety nie przetrwał próby czasu. Mimo, że od tego czasu produkcja białego puchu trwała, to temperatura, która w ostatnich dniach przekraczała tam 10°C mocno nadwątliła zapasy. Działacze mówią o utracie nawet 50% śniegu, który leżał na zeskoku obiektu. W związku z tym przygotowanie wystarczająco bezpiecznej i grubej pokrywy śnieżnej byłoby tam niemożliwe.

Początkowo rozważano jeszcze scenariusz przełożenia konkursu świątecznego do Zakopanego. Szybka weryfikacja panujących tam warunków pozwoliła stwierdzić, że na Wielkiej Krokwi również nie ma wystarczającej ilości śniegu, aby pokryć nim zeskok. Jak dodaje Polski Związek Narciarski, przeniesienie MP do Zakopanego byłoby również niekorzystne dla kibiców, gdyż nie można już zorganizować na Wielkiej Krokwi imprezy masowej.

Póki co nie ma informacji, kiedy możliwe będzie rozegranie krajowego czempionatu. Co więcej, jak zauważył Mateusz Leleń z Telewizji Polskiej, zimowe Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich nie dojdą do skutku po raz pierwszy od ponad 70 lat.

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz