You are currently viewing Konkursy Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu odwołane
Skocznia w Engelbergu (fot. Anna Szczepankiewicz)

Konkursy Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu odwołane

Na arenie zakończonych w niedzielę konkursów Pucharu Świata w Engelbergu, w dniach 27-28 grudnia 2019 roku miał odbyć się także Puchar Kontynentalny. Niestety zawody zostały anulowane z powodu braku możliwości zapewnienia odpowiednich warunków przez organizatorów.

 

W przyszłym tygodniu na obiekcie Gross-Titlis-Schanze (K-125 / HS-140) w szwajcarskim Engelbergu miały odbyć się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. Niestety już teraz z powodu zbyt wysokich temperatur oraz braku odpowiedniej ilości zapasowego śniegu, zmagania te zostały odwołane.

Organizatorzy zawodów, którzy już w czasie tego weekendu mieli sporo pracy podczas przygotowaniu zeskoku do użytku po obfitych opadach deszczu, przyznali, że nie są w stanie odpowiednio przygotować areny zmagań. W związku z tym, zeskok nie spełniałby odpowiednich standardów bezpieczeństwa, nawierzchnia byłaby mocno nierówna, a to mogłoby prowadzić do groźnych upadków zagrażających zdrowiu zawodników. 

Z tego powodu panów w rywalizacji w narciarskiej "drugiej lidze" zobaczymy dopiero w niemieckim Titisee-Neustadt w dniach 3-4 stycznia 2020 roku na skoczni Hochfistschanze (K-125 / HS-142).

 

źródło: weltcup-engelberg.ch

 

Dodaj komentarz