You are currently viewing Boyd-Clowes zapytał z kim się zmierzy… Król Twittera kontra Król Instagrama w Oberstdorfie
Mackenzie Boyd-Clowes (fot. Stefan Piwowar)

Boyd-Clowes zapytał z kim się zmierzy… Król Twittera kontra Król Instagrama w Oberstdorfie

Po sobotnich kwalifikacjach, skoczkowie poznali rywali, z którymi zmierzą się w pierwszym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w stawce, Kamil Stoch, stanie do pojedynku z Mackenzie Boyd-Clowesem. Kanadyjczyk znany z żartobliwego usposobienia, zastanawiał się, z kim przyjdzie mu skrzyżować narty…

 

Boyd-Clowes w rundzie kwalifikacyjnej zajął 29. miejsce po skoku na odległość 127,5 metrów. Los skojarzył go z Kamilem Stochem, który po 126 metrowej próbie w trudniejszych warunkach wietrznych uplasował się na 22. pozycji. Tym samym 28-letni Kanadyjczyk zmierzy się w pierwszej serii w Oberstdorfie, rozgrywanej systemem KO, właśnie z 32-letnim Polakiem.

Tuż po zakończeniu kwalifikacji, bardzo aktywny na Twitterze zawodnik z Ameryki Północnej zdawał się nie wiedzieć, co czeka go w niedzielę w Oberstdorfie. „Może mi ktoś dać znać, z kim będę miał do czynienia w tym całym KO?” – zapytał za pośrednictwem portalu obserwujących go internautów.

Humorystycznych odpowiedzi nie brakowało… „Nie chcesz wiedzieć”, „Po prostu baw się dobrze”. „Jakiś koleś, który nazywa się Kamil Stoch, nie wiadomo kim on jest” – pisali żartobliwie Twitterowicze.

Kanadyjczyk kilka godzin później zreflektował się i dodał post, w którym wyjaśniał, że oczywiście zdawał sobie sprawę z mocnego rywala u progu 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Poczucia humoru nie można mu jednak odmówić. Kanadyjsko-polski pojedynek na Schattenbergschanze można więc z pewnością nazwać rywalizacją króla skoczni (albo też króla Instagrama, jak określiła jedna z Internautek), Stocha, z królem Twittera, czyli Boyd-Clowesem.

 

źródło: Twitter.com

 

Dodaj komentarz