You are currently viewing Wokół Skoczni: Kubacki z orłem, żona z czempionem, Małysz… z idolem!
Adam Małysz i Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Wokół Skoczni: Kubacki z orłem, żona z czempionem, Małysz… z idolem!

Witamy w kolejnym wydaniu „Wokół skoczni”. Wielu z nas jeszcze żyje Turniejem Czterech Skoczni i wielkim zwycięstwem Dawida Kubackiego… jednak to nie wszystko, co działo się ostatnio w narciarskim świecie. Mieliśmy pożegnania z nartami, kolejne wsparcie dla walczącego z chorobą Bjoerna Einara Romoerena, wielką przyjaźń w polskiej kadrze i spotkanie Adama Małysza z idolem.

 

Dawid Kubacki wygrywa Turniej Czterech Skoczni

Przesuńcie w lewo (lub prawo) i zobaczcie Dawida ze słynnym Złotym Orłem!

 

Żona Dawida Kubackiego na Gali Mistrzów Sportu

Złoty Orzeł nie jest jedyną cenną nagrodą, która powędrowała w ostatnich dniach do Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski w wieczór po konkursie w Innsbrucku, w którym zajął drugie miejsce i został liderem Turnieju Czterech Skoczni, dowiedział się, że znalazł się również w dziesiątce Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2019 roku. Mistrz świata z Seefeld zajął w nim piąte miejsce, a nagrodę odebrała za niego żona, Marta. Towarzyszyła jej siostra naszego skoczka, Dagmara. Tak panie prezentowały się podczas Gali Mistrzów Sportu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Raz do roku – na Nowy Rok :p #plebiscytprzegladusportowego #gala #damąbyć #czegosięnierobidlamęża 🤗🤣

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

 

Norwegowie wsparciem dla Romoerena

Podczas turniejowych zmagań, reprezentacja Norwegów pokazała swoje wsparcie dla byłego rekordzisty świata w lotach narciarskich, Bjoerna Einara Romoerena, który walczy z chorobą nowotworową. Skoczkowie mieli zarówno na kombinezonach, jak i kurtkach przyczepiony napis: „Bądź silny Bjoern!”.

 

Małysz spotkał idola

Wielu z nas chciałoby spotkać na skoczni swojego idola i zrobić sobie z nim zdjęcie. Niektórym, to marzenie się spełnia. Okazuje się, że na skoczni w Innsbrucku, podobne szczęście uśmiechnęło się do… Adama Małysza. Znakomity były polski skoczek narciarski spotkał na Bergisel swojego idola z dzieciństwa, wybitnego niemieckiego zawodnika Jensa Weissfloga.

 

Mueller w trenerskim gnieździe

Były austriacki skoczek, który po pechowym locie w Tauplitz w 2016 roku został częściowo sparaliżowany, pokazał, że ma ogromną siłę i wolę walki, aby znów stanąć na nogi. 27-latek „startował” przedskoczków, w tym Andreasa Goldbergera, przed turniejowymi zmaganiami w Bischofshofen.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lukas Müller (@skiiflyer)

 

Nakamura na mieście

Nie samymi skokami żyje… skoczek. Z takiego założenia wyszli japońscy zawodnicy, którzy jeszcze w Innsbrucku postanowili wybrać się „na miasto” Podczas zwiedzania malowniczych uliczek na małą sesję pozwolił sobie Naoki Nakamura.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Naoki Nakamura (@skijumpnaoki)

 

Kruczek delegatem

Trener polskiej reprezentacji pań, Łukasz Kruczek poinformował, że po dwóch latach przygotowań oficjalnie został delegatem technicznym FIS. Jeszcze nie wiemy kiedy zobaczmy 44-latka w nowej funkcji. Na razie priorytetem będzie dla niego praca szkoleniowa. Już w najbliższych dniach wraz z trzema swoimi podopiecznymi (Kingą Rajdą, Joanną Szwab i Anną Twardosz), wyruszy na zawody Pucharu Świata w japońskim Sapporo i Zao.

 

Karlen w Polsce

Szwajcarski skoczek narciarski, Gabriel Karlen, zdecydował się zakończyć swoją sportową karierę i postanowił przeprowadzić się do… Krakowa, gdzie dostał ofertę pracy. W naszym kraju 25-latek podejmie współpracę z francuską firmą, która potrzebowała osobę znającą właśnie te język. Jak się okazuje, reprezentant Helwetów do tej roli nadawał się idealnie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gabriel KARLEN (@g_karlen)

 

Austriak też kończy ze skokami

Nie tylko Gabriel Karlen zdecydował się w ostatnim czasie zakończyć karierę. Elias Tollinger potwierdził wcześniejsze przypuszczenia i zawiesił narty na kołek. Kariera 24-letniego Austriaka w ostatnich sezonach przystopowała i jak przyznał sam zainteresowany, jest zadowolony ze swojej decyzji. „Przede mną kolejne kroki i nowe, świetne zadania na przyszłość” – napisał na swoim profilu na Instagramie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Elias Tollinger (@eliastollinger)

 

Karpiel wspiera Rajdę na skoczni

Jak ważne jest wsparcie przyjaciół, o tym wie z pewnością każdy z nas. Wielkim szczęściem jest to, kiedy możemy współdzielić swoje pasje z tymi najserdeczniejszymi. Jak się okazuje, aktualna liderka polskiej kadry kobiet, Kinga Rajda, może liczyć na Kamilę Karpiel, która niestety pauzuje w związku z rehabilitacją po poważnej kontuzji kolana. Mimo tego, że sama nie może pojawić się na skoczni jako czynna zawodniczka, dopinguje coraz lepiej radzącej sobie koleżance.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Soooo grateful for that MIRACLE in my life!!!!!!❤️ @kamcia_karpiel ❤️ NEXT STOP👉🏼JAPAN🇯🇵🍱🐱🎎

Post udostępniony przez K҉I҉N҉G҉A҉ ҉R҉A҉J҉D҉A҉ 🤙🏼🐺🇵🇱 (@kinga_rajda)

 

zebrali, Anna Trybuś i Bartosz Leja
źródło: Instagram / Facebook

 

Dodaj komentarz