You are currently viewing Pechowa kontuzja Eisenbichlera, Niemcy w zmienionym składzie w Predazzo
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

Pechowa kontuzja Eisenbichlera, Niemcy w zmienionym składzie w Predazzo

Trener Stefan Horngacher zdecydował, którzy niemieccy skoczkowie pojawią się w zawodach Pucharu Świata we włoskim Predazzo. Jak się okazuje, w sześcioosobowym składzie zabraknie Markusa Eisenbichlera, który nabawił się pechowej kontuzji. Doznał jej… na parkingu przy swoim samochodzie. – Wygląda to bardzo głupio – komentował sam skoczek.

 

DSC01419 - Pechowa kontuzja Eisenbichlera, Niemcy w zmienionym składzie w Predazzo
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

Mistrz świata ze skoczni w Innsbrucku nabawił się pechowej kontuzji nadgarstka, która wyklucza go ze startu w nadchodzących konkursach narciarskiej elity w Predazzo. – Na parkingu przy moim samochodzie po prostu poślizgnąłem się na oblodzonej powierzchni i chciałem się ratować, podtrzymując się prawą ręką. Wtedy doznałem tego urazu – tłumaczył Eisenbichler cytowany przez Niemiecki Związek Narciarski. – Oczywiście teraz wygląda to bardzo głupio. Zakładam jednak, że wrócę na skocznię tak szybko, jak tylko to będzie możliwe.

Po pierwszym badaniu, które 28-latek przeszedł pod okiem lekarza niemieckiej kadry, doktora Marka Dorfmuellera, okazało się, że powracający do nieco lepszej dyspozycji zawodnik, doznał uszkodzenia aparatu torebkowo-więzadłowego w prawym nadgarstku. – Markus w kolejnych dniach zostanie poddany dalszym badaniom. Wtedy wyjaśni się, czy konieczna będzie operacja – wyjaśnił Dorfmueller.

KarlGeiger Innsbruck2020 fot.JPiatkowska 300x200 - Pechowa kontuzja Eisenbichlera, Niemcy w zmienionym składzie w Predazzo
Karl Geiger (fot. Julia Piątkowska)

O głównej sile ekipy trenera Stefana Horngachera w kolejnych konkursach powinien jednak stanowić Karl Geiger, czyli trzeci zawodnik 68. Turnieju Czterech Skoczni i jednocześnie wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. – Nie mogę się doczekać zawodów w Predazzo, ponieważ nie rywalizowałem tam od dawna [ostatnio w zawodach FIS Cup w 2012 r. – przyp.red.]. Dla nas było to zaskoczenie, że konkursy przeniesiono na mniejszą skocznię. Ja jednak uważam, że dla odmiany, to całkiem fajne, ponieważ prawie wcale nie mamy konkursów na takich skoczniach. Ponadto krajobrazy w Dolomitach są naprawdę piękne – powiedział Geiger przed zmaganiami we Włoszech.

Niemiecki skład uzupełnią Stephan Leyhe, Constantin Schmid, Pius Paschke, Luca Roth, a także Martin Hamann, który tej zimy jeszcze nie zdołał otworzyć swojego punktowego dorobku w pucharowej generalce. W ekipie zabraknie Moritza Baera, który od początku sezonu notował najlepsze w karierze wyniki, jednak podczas noworocznych niemiecko-austriackich zmagań zanotował obniżkę formy. Ponadto jak zaznaczył szkoleniowiec Niemców, Baer nabawił się ostatnio przeziębienia. W składzie nadal nie ma także wycofanego z TCS Richarda Freitaga, który poszukuje sposobu na powrót do wysokiej formy.

 

Skład reprezentacji Niemiec na PŚ w Predazzo:

  • Karl Geiger (2. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Stephan Leyhe (17. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Constantin Schmid (22. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Pius Paschke (23. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Luca Roth (57. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Martin Hamann (nieklasyfikowany).

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz