You are currently viewing Puchar Świata w Titisee-Neustadt jednak niezagrożony! A wątpliwości były…
Skocznia w Titisee-Neustadt (fot. Przemek Wardęga)

Puchar Świata w Titisee-Neustadt jednak niezagrożony! A wątpliwości były…

Mimo początkowych obaw w kwestii rozegrania zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) dała organizatorom zielone światło. Tym samym jest już pewne, że zmagania narciarskiej elity na Hochfirstschanze (K-125 / HS-142) w dniach 17-19 stycznia się odbędą.

 

Przypomnijmy, że wcześniej niewystarczająca ilość śniegu i wysokie temperatury powietrza jak na tę porę roku spowodowały odwołanie zaplanowanych na 3 i 4 stycznia zawodów Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. Wówczas włodarze obiektu nie mogli zagwarantować, że na skoczni pojawi się wystarczająca ilość śniegu, dzięki której przygotują zeskok bezpieczny dla zawodników. Problemu mogły się też pojawić na rozbiegu.

Losy późniejszych konkursów Pucharu Świata ważyły się do dzisiejszego dnia. Komitet organizacyjny zawodów w ostatnich dniach mógł liczyć na nieco niższe temperatury, dzięki którym praca związana z naśnieżaniem obiektu Hochfirstschanze okazała się łatwiejsza. Dzisiaj przedstawiciele FIS skontrolowali stan przygotowań i potwierdzili, że wyrażają zgodę na przeprowadzenie pucharowej rywalizacji.

Przypomnijmy, że zeszłosezonowe konkursy Pucharu Świata w tym szwarcwaldzkim mieście, które były zaplanowane na 8 i 9 grudnia 2018 roku, zostały odwołane również w związku z wysokimi temperaturami i brakiem wystarczającej ilości śniegu. Tym razem mobilizacja organizatorów była zatem wzmożona, aby ponownie nie zawieść Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Aktualnie na skoczni trwa wzmożona produkcja śniegu, który pokrywa już dolną część zeskoku. Już w sobotę na skoczni pojawią się ratraki, które pomogą w rozprowadzeniu białego puchu na górę skoczni, aby cała pokryła się śniegiem.

 

źródło: Weltcupskispringen.com

 

Dodaj komentarz