You are currently viewing Poważna kontuzja Yumu Harady, Japończyk przeskoczył skocznię w Sapporo [WIDEO]
Yumu Harada (fot. Przemek Wardęga)

Poważna kontuzja Yumu Harady, Japończyk przeskoczył skocznię w Sapporo [WIDEO]

Fatalnie zakończył się konkurs Pucharu HBC w Sapporo dla japońskiego skoczka Yumu Harady. 29-letni zawodnik upadł po bardzo dalekim skoku na odległość 144 metrów. Dzisiejsze badania wykazały, że zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, w związku z czym czeka go operacja i wiele miesięcy rehabilitacji.

 

Krajowa rywalizacja na japońskiej Okurayamie (HS-137) często obfituje w bardzo dalekie skoki, jak choćby ponad 150 metrowy, nieustany lot Ryoyu Kobayashiego w 2018 roku. Także podczas tegorocznego konkursu w ramach Pucharu HBC, doszło do poważnego w skutkach upadku japońskiego zawodnika. W rozgrywanych systemem pucharowym zawodach, skok na 144 metry oddał w półfinale Yumu Harada. Tuż po wylądowaniu upadł i złapał się za obolałe kolano. Swój pojedynek co prawda wygrał, jednak w finale, z powodu kontuzji nie wystartował.

Ostatecznie zmagania wygrał Hiroaki Watanabe, który startując samodzielnie, w ostatniej rundzie zmagań poszybował 134 metry. Trzecie miejsce zajął Masamitsu Ito (130,0 m), który w małym finale pokonał Takehiro Nagai (118,5 m).

Dzisiejsze badania, które w kraju przeszedł Yumu Harada, wykazały, że upadek na Okurayamie pozbawi go szans na dalsze starty w tym sezonie. 29-letni Japończyk doznał tradycyjnej i bardzo uciążliwej „kontuzji skoczka”, czyli zerwania więzadła krzyżowego przedniego i bocznego w prawym kolanie, a także uszkodzenia łękotki.

Bardzo lubię skakać na tej dużej skoczni, byłem bardzo podekscytowany i wiedziałem, że jestem w dobrej formie. Upadek był jednak spowodowany błędem podczas lądowania. Przykro mi, że nie mogłem dobrze zakończyć tego dobrego skoku. Dołożę wszelkich starań, aby przejść rehabilitację i ponownie móc oddawać tak dalekie skoki – napisał Harada na swoim profilu na Instagramie.

Dodajmy, że oficjalny rekord skoczni Okurayama (K-123 / HS-137) w Sapporo od 2019 roku należy do Kamila Stocha, który ustał tam skok na odległość 148,5 metra.

 

Skok Japończyka możecie zobaczyć poniżej:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Yumu Harada®︎//原田侑武 (@yumuharada)

 

źródło: Instagram.com

 

Dodaj komentarz