You are currently viewing Wokół Skoczni: Kubacki jak Chuck Norris, polscy kibice szaleją we Włoszech, Stoch najprzystojniejszy?
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Wokół Skoczni: Kubacki jak Chuck Norris, polscy kibice szaleją we Włoszech, Stoch najprzystojniejszy?

Zapraszamy na kolejne wydanie „Wokół skoczni”. Sprawdźcie co piszczało w internecie w ostatnim tygodniu. Działo się jak zawsze dużo, sporo z udziałem naszych skoczków. Popis dali też niezawodni polscy kibice. Norwescy organizatorzy turnieju Raw Air postanowili się z kolei dowiedzieć, który ze skoczków jest najprzystojniejszy. Szczegóły poniżej!

 

Dawid Kubacki jak Chuck Norris

Takiego porównania użył Kamil Stoch gratulując Dawidowi zwycięstwa w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni.

 

Szalone Predazzo

Zobaczcie jak fantastycznie bawili się polscy kibice w Val di Fiemme. Imprezkę rozkręcali oczywiście Crowd Supporters, których będziecie mieli również okazję zobaczyć podczas Pucharu Świata w Zakopanem.

 

Karl Geiger z żółtą koszulką lidera

Kolejny w tym sezonie liderem Pucharu Świata został Niemiec, Karl Geiger. Zawodnik wygrał oba konkursy w Predazzo i na „swojej ziemi” w Neustadt zaprezentuje się swoim kibicom w żółtym plastronie. Ciekawe ilu kibiców stawiało właśnie na niego, że będzie najlepszym z Niemców.

 

Silna familia Prevc

Młodszy brat Petera i starszy Domena, czyli Cene, powrócił do rywalizacji w Pucharze Świata i zanotował świetne występy we Włoszech. Dotychczas najmniej utytułowany z braci dwukrotnie uplasował się w czołowej dwudziestce. Aż miło się patrzy na punktującą całą trójkę.

 

Wspominki Laniška

Anže Lanišek udostępnił archiwalne zdjęcie z podium z Yukiyą Sato! Czy pamiętacie, że Słoweniec zdobył złoto podczas pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Innsbrucku? Zawody odbyły się 8 lat temu na skoczni w Seefeld. Podium uzupełnił Norweg Mats Soehagen Berggaard. Co ciekawe, jedynym startującym Polakiem był wówczas Krzysztof Leja.

View this post on Instagram

8 years ago 🤗🤗🤗 @sloveniaolympicteam

A post shared by Anze Lanisek (@anzelanisek) on

 

Kombinator w roli skoczka

Szczepan Kupczak, obecnie nasz najlepszy kombinator norweski i zmora dla zagranicznych komentatorów ze względu na trudne do wypowiedzenia imię i nazwisko, wystąpi w ten weekend jako skoczek. Zawodnik wystąpi podczas zmagań FIS Cup w Zakopanem. Dla polskiego dwuboisty będą to pierwsze w karierze oficjalne międzynarodowe starty w konkursach skoków narciarskich.

 

Zniszczoł przeszkolony

Reprezentant naszej kadry B, Aleksander Zniszczoł miał okazję wziąć udział w szkoleniu "Marzenia się spełnia". Szkolenie chyba zaowocowało, bo dzięki dobrej dyspozycji podczas Pucharu Kontynentalnego, skoczek z Wisły został nominowany na kolejne zawody Pucharu Świata.

 

Lukas Mueller wspomina swój wypadek

Tydzień temu pisaliśmy o Muellerze, który postanowił startować przedskoczków podczas zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W tym tygodniu zawodnik wspomina swój fatalny upadek. 13 stycznia minęły cztery lata od  jego katastrofalnego w skutkach lotu na mamucie w Kulm, po którym skoczek został częściowo sparaliżowany.

 

Japończycy zwiedzają Włochy

Po zakończeniu zmagań we włoskim Predazzo, większość kadr udała się do domu. Z oczywistych względów kadra Japonii miała inne plany i zanim uda się do Niemiec na kolejne zawody Pucharu Świata, postanowiła pozwiedzać Włochy.

 

Kto jest najprzystojniejszym skoczkiem?

Na to pytanie odpowiedzieli czołowi zawodnicy. Sprawdźcie kto jest podobny do Justina Biebera, kto skromnie stawia na siebie i co włoska skoczkini Elena Runggaldier myśli o Kamilu Stochu.

 

zebrała Anna Trybuś,
źródło: Instagram

 

Dodaj komentarz