You are currently viewing Severin Freund szykuje się do powrotu, czy Niemiec otrzyma szansę na start w PŚ?
Severin Freund (fot. Julia Piątkowska)

Severin Freund szykuje się do powrotu, czy Niemiec otrzyma szansę na start w PŚ?

Severin Freund, czyli jeden z największych pechowców ostatnich lat w narciarskim świecie, po raz kolejny przymierza się do powrotu do zawodów najwyższej rangi. Mistrz świata z 2015 roku ma za sobą kolejne kłopoty zdrowotne, które uniemożliwiły mu starty w dotychczasowych konkursach Pucharu Świata tej zimy. 31-letni Niemiec trenuje aktualnie w Rastbuechl.

 

Severin Freund, czyli jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich skoczków, od roku walczy o powrót do Pucharu Świata. Skoczek z Waldkirchen swój ostatni start w zawodach elity zanotował 1 stycznia 2019 roku, kiedy to zajął 41. miejsce w noworocznych zawodach w Garmisch-Partenkirchen. Później wystartował jeszcze w siedmiu styczniowych konkursach Pucharu Kontynentalnego, w tym w ostatnim w Sapporo na Okurayamie, gdzie wywalczył 5. pozycję.

Wówczas dały o sobie znać kolejne kontuzje, które pozbawiły go szans na start choćby w Mistrzostwach Świata w Lahti w 2017 roku, gdzie miał bronić tytułu mistrza świata, który zdobył dwa lata wcześniej w Falun. Powodem braku  zawodnika na arenie międzynarodowej są uporczywe kontuzje z którymi się zmaga. Freund dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, zmagał się też z bolesnym urazem pleców, który wykluczył go ze startów między innymi w 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Utytułowany niemiecki zawodnik miał oddać swoje pierwsze skoki po dłuższej przerwie we włoskim Predazzo, ale niestety włodarze tamtejszych obiektów nie umożliwili niemieckiemu zawodnikowi na przeprowadzenie treningów ze względu problemów z przygotowaniem skoczni. Zamiast tego Freund nabierał pierwszych skokowych wrażeń po przerwie na skoczni w niemieckim Rastbuechl. Tam na 78-metrowym obiekcie oddawał pierwsze w tym roku skoki pod okiem trenera Christiana Heima.

Dzięki pomocy tego szkoleniowca, Severin Freund chce wrócić jak najszybciej  do Pucharu Świata. Kolejne treningowe skoki są planowane w Oberstdorfie. Odbędzie się tam test, którego rezultaty mają trafić do trenera niemieckiej kadry, Stefana Horngachera. To właśnie do niego będzie należeć kluczowa decyzja w kwestii powrotu 31-latka do zawodów Pucharu Świata.

Przypomnijmy, że Freund 22 razy wygrywał zawody najwyższej rangi i 53-krotnie wskakiwał na pucharowe podium. Czy Niemiec będzie jeszcze w stanie powiększyć ten dorobek?

 

źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz