You are currently viewing Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: Znamy wyniki pierwszych treningów, skakali Polacy
Jan Habdas (fot. Julia Piątkowska)

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: Znamy wyniki pierwszych treningów, skakali Polacy

Skoczkinie i skoczkowie rywalizujący w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie, mają już za sobą pierwsze próby treningowe na normalnym obiekcie HS-90 (K-81) we francuskim Premanon. Na czele stawki wśród kobiet plasowały się Słowenka Pia Mazi oraz Japonka Yuna Kasai. Wśród mężczyzn najlepsze skoki oddali Słoweniec Jernej Presecnik oraz Rosjanin Danil Sadreev.

 

Mazi i Kasai najlepsze w treningach kobiet

8H7A3302 - Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: Znamy wyniki pierwszych treningów, skakali Polacy
Wiktoria Przybyła (fot. Julia Piątkowska)

W pierwszej serii treningowej kobiet, najlepsza okazała się Pia Mazi, która oddała skok na odległość 86,5 metra. Drugie miejsce ze stratą aż 22,2 punktu do Słowenki zajęła Rosjanka Anna Shpyneva (78,0 m). Na trzeciej pozycji uplasowała się Czeszka Klara Ulrichova (72,5 m). W najlepszej szóstce zmieściły się ponadto: Francuzka Josephine Pagnier (74,0 m), startująca przy znacznie gorszym wietrze Japonka Yuna Kasai (67,0 m) oraz Włoszka Jessica Malsiner (73,0 m).

Reprezentantki Polski plasowały się w trzeciej dziesiątce stawki. Wiktoria Przybyła po skoku na 59,5 metra była 23., a Wiktoria Polanowska po uzyskaniu 57 metrów zajęła 24. miejsce.

W drugim treningu na czele stawki znalazła się Yuna Kasai, która osiągnęła 75 metrów. Drugie miejsce przypadło Niemce Annie Jaekle (74,5 m), a trzecie zajęła Josephine Pagnier (72,0 m). W pierwszej szóstce zmieściły się jeszcze: Niemka Michelle Goebel (73,0 m), Klara Ulrichova (74,0 m) oraz Norweżka Nora Midtsundstad (71,5 m).

Wiktoria Przybyła znów okazała się mocniejszą reprezentantką polski i po skoku na 60 metrów zajęła 18. lokatę. Wiktoria Polanowska zamknęła stawkę na 29. lokacie z 52 metrową odległością.

Pełne wyniki treningów kobiet >>>

 

Presecnik i Sadreev na czele treningów mężczyzn

Premanon skocznia fot.facebook.com JuraSkiEvents 300x200 - Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: Znamy wyniki pierwszych treningów, skakali Polacy
Skocznia w Premanon (fot. Facebook / Jura Ski Events)

Po skoczkiniach na normalnym obiekcie Les Tuffes pojawili się skoczkowie. W pierwszej serii treningowej najlepszy okazał się Słoweniec Jernej Presecnik, który uzyskał 78,5 metra. Drugie miejsce zajął Rosjanin Danil Sadreev (76,5 m), a trzecie Japończyk Sota Kudo (78,0 m). Na czwartej pozycji znalazł się wyżej klasyfikowany reprezentant Polski, Jan Habdas, który uzyskał 79 metrów. Czołową szóstkę uzupełnili: kolejny reprezentant Sbornej, Ilya Mankov (76,5 m) oraz Francuz Enzo Milesi (75,0 m). Drugi z biało-czerwonych startujących w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, Adam Niżnik, skoczył 69 metrów i zajął siedemnaste miejsce.

Druga seria treningowa przyniosła najlepszy skok Danila Sadreeva, który mając nieznaczny wiatr w plecy, uzyskał 86 metrów. Drugi był Sota Kudo, który lądował na tej samej odległości, jednak mógł korzystać z wiatru pod narty, co wiązało się z odjętymi punktami. Trzecia pozycja przypadła Jernejowi Presecnikowi (86,0 m), który ponadto startował z wyższej belki startowej. W czołówce zmieścili się ponadto: Niemiec Finn Braun (78,5 m), Norweg Iver Olaussen (79,5 m), a także Kazach Danil Vassilyev (79,0 m) i Włoch Daniel Moroder (77,5 m), którzy podzielili szóstą lokatę.

Na dziewiątej pozycji uplasował się Adam Niżnik, który w niekorzystnych warunkach wietrznych skoczył 77 metrów. Jan Habdas, który korzystał z wiatru pod narty i wyższej belki uzyskał 77,5 metra, co dało mu siedemnastą lokatę.

Pełne wyniki treningów mężczyzn >>>

Kolejne treningi skoczkiń i skoczków w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży już jutro. W niedzielę zawodnicy i zawodniczki powalczą już o indywidualne zdobycze medalowe.

 

źródło: lausanne2020.sport

 

Dodaj komentarz