You are currently viewing Polskie skoczkinie wystartują w PŚ w Rasnovie i PK w Renie
Kadra polskich skoczkiń w 2020 r. (od lewej: Przybyła, Twardosz, Rajda, Szwab, Karpiel, Konderla), fot. Anna Karczewska / PZN

Polskie skoczkinie wystartują w PŚ w Rasnovie i PK w Renie

Po czterech konkursach zakończonych w czołowej trzydziestce, Kinga Rajda stanie przed kolejnymi szansami na zdobycie punktów w zawodach Pucharu Świata. Wraz z dwoma koleżankami z żeńskiej reprezentacji Polski wystartuje już w czasie najbliższego weekendu w rumuńskim Rasnovie. Ponadto dwie polskie skoczkinie pojawią się w Pucharze Kontynentalnym w norweskiej Renie.

 

Trzy Polki w Rasnovie

Polskie skoczkinie kontynuują starty w zawodach Pucharu Świata. Po konkursach w japońskim Sapporo i Zao, trzy podopieczne trenera Łukasza Kruczka wezmą udział w kolejnych zawodach, które już w czasie najbliższego weekendu odbędą się w rumuńskim Rasnovie. Na normalnym obiekcie HS-97 wystartuje oczywiście liderka biało-czerwonej ekipy, Kinga Rajda, która zdobywała pucharowe punkty w ostatnich czterech konkursach elity i z dorobkiem 34 punktów zajmuje 29. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. W Rumunii zaprezentuje się również Anna Twardosz, która zdołała pomyślnie przebrnąć cztery ostatnie rundy kwalifikacyjne, jednak w konkursach za każdym razem plasowała się w czwartej dziesiątce stawki. Ponadto trzyosobowy skład uzupełni Joanna Szwab.

Skład reprezentacji Polski na PŚ Pań w Rasnovie:

  • Kinga Rajda (29. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Joanna Szwab,
  • Anna Twardosz.

 

Dwie Polki w Renie

Przedstawicielki polskich skoków narciarskich kobiet zaprezentują się nie tylko w Rasnovie, ale także podczas Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie. W dwóch konkursach narciarskiej „drugiej ligi” na obiekcie HS-111 pojawią się nieco mniej doświadczone nasze zawodniczki, czyli Nicole Konderla i Wiktoria Przybyła. Dla obu zawodniczek w wieku juniorskim będzie to szansa na zdobycie  pierwszych w karierze punktów w cyklu Pucharu Kontynentalnego.

Skład reprezentacji Polski na PK w Renie:

  • Nicole Konderla,
  • Wiktoria Przybyła.

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz