You are currently viewing Wokół skoczni: Kobayashi wychodzi z siebie, Stękała i Wąsek się bawią
Ryoyu Kobayashi (fot. Diana Waldvogel / Weltcupskispringen.com)

Wokół skoczni: Kobayashi wychodzi z siebie, Stękała i Wąsek się bawią

W oczekiwaniu na wielkie święto skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi, czyli zawody Pucharu Świata w Zakopanem zapraszamy na kolejne wydanie „Wokół skoczni”. Sprawdźcie co ciekawego wydarzyło się „w internecie”.

 

Eisenbichler szykuje się na Zakopane

Niemiecki skoczek doznał niedawno urazu nadgarstka, który wykluczył go ze startów w Pucharze Świata. Na szczęście operacja nie jest konieczna i zawodnik melduje gotowość na Zakopane.

 

Markeng ostro ćwiczy

Wielka nadzieja norweskich skoków, ubiegłoroczny mistrz świata juniorów nie miał tyle szczęścia co Eisenbichler. Zawodnik będzie niestety pauzował znacznie dłużej po zerwaniu więzadeł w kolanie. Skoczek jednak nie poddaje się i na bieżąco informuje o swoich postępach. Trzymamy kciuki za szybki powrót do rywalizacji.

https://www.instagram.com/p/B7WYisRHv-d/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Hayboeck zamiata

Co ciekawego słychać u sympatycznego Austriaka? Ano ciężka robota…z miotłą w ręku w Bischofshofen. Tak skoczek „przygotowywał się” do weekendowych zmagać w Neustadt.

 

Skoczkini organizatorka

Pamiętacie Kanadyjską skoczkinię Atsuko Tanakę? Zawodniczka co prawda zakończyła sportową karierę, ale nadal jest blisko skoków. W ubiegły weekend pomagała w organizacji Pucharu Świata kobiet w Zao.

View this post on Instagram

Nature is a beaut💙

A post shared by Atsuko Tanaka (@japanada01) on

 

Boyd Clowes żartowniś

Nadal w temacie Kanady, sprawdzamy do słychać u Mackenzie Boyd-Clowesa, znanego z żartobliwych wpisów na Twiterze. Skoczek zdobył jeden punkcik w sobotnich zmaganiach w Titisee-Neustadt. W niedziele nie było już tak dobrze i zakończył rywalizację na 32. pozycji. Faktycznie, szkoda ze nie na 31 😉 Może w Zakopanem się uda.

Kanadyjczyk ma nas również wprowadzić w kulisy PŚ w Zakopanem na antenie TVP – nie możemy się doczekać.

 

Kobayashi wyszedł z siebie

Nadal w żartobliwym tonie, Kobayashi wychodzi z własnej skóry na widok skoków Dawida Kubackiego. Nie dziwimy się.

 

Medal dla ojca

Austriak David Haagen zdobył w Lozannie brązowy krążek podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Młodziutki skoczek zadedykował medal swojemu ojcu, który niedawno zmarł.

 

Skokowi przyjaciele w Lozannie

Podczas Młodzieżowych Igrzysk mogliśmy też spotkać starych, dobrych skokowych przyjaciół: nieskaczącego już, obecnie trenera Kimmo Yliriesto i pauzującego obecnie Jerneja Damjana.

 

Imprezka w samochodzie

Inni skokowi przyjaciele nieźle się bawili w drodze na zawody w Klingenthal. Humor u Pawła Wąska i Andrzeja Stękały jak widać dopisuje!

 

Dobre wieści od Bjoerna

W zeszłym roku zdiagnozowano u Bjoerna Einara Romoerena nowotwór. Norweg będąc w stałym kontakcie z fanami, informował o swoim stanie. Tym razem zadowolony fajter podzielił się radosną informacją o ostatniej dawce chemii. Teraz już będzie tylko lepiej.

 

Informacja: Instagram, Twitter

Anna Trybuś

 

 

Dodaj komentarz