You are currently viewing Tande znowu z problemami zdrowotnymi, Norweg odpuści start w Willingen
Daniel Andre Tande (fot. Julia Piątkowska)

Tande znowu z problemami zdrowotnymi, Norweg odpuści start w Willingen

Pech nie opuszcza Daniela-Andre Tande. 26-letni Norweg, który powoli zdawał się wracać do formy prezentowanej w pierwszych konkursach trwającego sezonu, nie będzie mógł wystąpić w pucharowych zawodach w Willingen.

 

Absencja byłego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w Niemczech jest spowodowana chorobą jaką nabawił się po powrocie z Sapporo. Triumfator zawodów w Wiśle i Ruce z początku sezonu, może więc mówić o sporym pechu. W grudniu nabawił się kontuzji kostki, którą spowodowało uderzenie jej nartą. Ból, z którym borykał się Tande, przeszkadzał nie tylko w zajmowaniu wysokich pozycji, ale i w regularnym zdobywaniu pucharowych punktów.

Tym samym zawodnik z Oslo stracił szanse na 25 tysięcy euro, które przyznaje się dla triumfatora Willingen Five, czyli mini cyklu, do którego zostaną włączone serie z obu konkursów indywidualnych oraz punkty zdobyte w piątkowej sesji eliminacyjnej. Skoczek z klubu Kongsberg IF wykrzesał z siebie jednak odrobinę optymizmu. – Niedyspozycja jest nieprzyjemna, ale lepiej, gdy dzieje się to teraz, niż podczas Raw Air lub mistrzostw świata w lotach – komentuje.

Głos w sprawie zabrał też szkoleniowiec Norwegów, Alexander Stoeckl. – To dla nas teraz niekorzystne, ale lepiej, żeby Daniel został w domu. Najważniejsze wydarzenia dopiero przed nami – mówi Austriak, który do Niemiec uda się z pięcioma kadrowiczami. Wśród nich znaleźli się: Johan Andre Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik, Robin Pedersen i Anders Hare.

 

Skład reprezentacji Norwegii na PŚ w Willingen:

  • Marius Lindvik (6. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Johann Andre Forfang (12. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Robert Johansson (16. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Robin Pedersen (31. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Anders Haare (51. miejsce w PŚ 2019/2020).

 

Program i zapowiedź Pucharu Świata w Willingen >>>

 

Błażej Stańczyk
źródło: abcnyheter.no

 

Dodaj komentarz