You are currently viewing PK Pań Brotterode: Hessler najlepsza w obu treningach
Pauline Hessler, fot. Frederik Clasen

PK Pań Brotterode: Hessler najlepsza w obu treningach

Niemka Pauline Hessler okazała się najlepsza w dwóch sesjach treningowych przed sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego pań w Brotterode (HS 117). Reprezentantka gospodarzy oddała skok na odległość 100 oraz 112 metrów. Na starcie zabrakło Polek.

 

I trening

W pierwszej serii treningowej najdalej skoczyła Pauline Hessler, która oddała skok na 100 metrów. Drugie miejsce przypadło Szwedce Astrid Norstedt, której zmierzono 99 metrów. Trzecia była Rosjanka Ksenia Kablukova 98,5 metra. Tuż za czołową trójką znalazła się Norweżka Karoline Skatvedt (94,5 m), piąta była Słowenka Lara Logar (91 m), a szóste miejsce przypadło Rosjance Irmie Makhini (94 m).

 

II trening

W drugiej serii ponownie najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, która skoczyła 112 metrów. Drugie miejsce zajęła Karoline Skatvedt, która skoczyła 108,5 metra. Trzecie miejsce przypadło Irmie Makhini, dzięki próbie na 99 metr. Tuż za czołówką znalazła się Astrid Nortstedt po skoku na 103 metrów. Piąte miejsce przypadło Ksenii Kablukovej, która skoczyła 95 metrów. Czołową szóstkę zamknęła Norweżka Eirin Maria Kvandal (102 m).

Na starcie zawodów nie zobaczymy reprezentantek Polski.

Początek konkursu o godzinie 14:00.

 

Zmagania będzie można śledzić tutaj >>>

 

Magdalena Ostrowska,
informacja własna

 

Dodaj komentarz