You are currently viewing FIS Cup Pań Villach: Yuka Seto wygrywa, Klara Ulrichova pewna triumfu w generalce
Yuka Seto (fot. Bartosz Leja)

W sobotnim konkursie cyklu Fis Cup Kobiet na normalnym obiekcie HS-98 w austriackim Villach dwa pierwsze miejsca należały do reprezentantek Japonii. Wygrała Yuka Seto, przed Nozomi Maruyamą. Skład podium uzupełniła najstarsza z włoskich sióstr Malsiner, Manuela. Polki nie startowały.

Niespełna 23-letnia Yuka Seto, która w konkursie oddała skoki na odległość 91,5 i 98 metrów, awansując z drugiej lokaty zajmowanej na półmetku zmagań, wygrała swój pierwszy konkurs narciarskiej „trzeciej ligi” w karierze. Było to jednocześnie jej czwarte podium tego cyklu w karierze. 5,1 punktu za nią znalazła się kolejna reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni, 22-letnia Nozomi Maruyama, która uzyskiwała 95,5 i 97,5 metra.

Na trzeciej pozycji zameldowała się mistrzyni świata juniorek sprzed trzech lat, 22-letnia Manuela Malsiner. Reprezentantka Włoch po skoku na 94,5 metra w pierwszej serii prowadziła, lecz w drugiej nie wykorzystała w pełni sprzyjających warunków wietrznych i skacząc na odległość 90 metrów ostatecznie znalazła się na najniższym stopniu podium.

Tuż za najlepszą trójką sobotniego konkursu uplasowała się Niemka Pia Lilian Kuebler (85,0 / 89,0 m). Na piątym miejscu uplasowała się najmocniejsza reprezentantka gospodarzy, Austriaczka Sophie Sorschag (85,0 / 92,5 m). Szóste miejsce zajęła Czeszka Stepanka Ptackova (86,5 / 94,0 m).

W zmaganiach na Alpen Arenie wzięło udział łącznie aż 56 zawodniczek z 13 krajów. Za nieprzepisową długość nart zdyskwalifikowana została skoczkini z Kazachstanu, Dayana Pekha. Polki nie startowały, ponieważ w tym samym czasie rywalizowały w mistrzostwach Polski w Szczyrku.