You are currently viewing FIS Cup Villach: Woergoetter wygrywa konkurs, Fuchs klasyfikację generalną
Tim Fuchs (fot. Julia Piątkowska)

FIS Cup Villach: Woergoetter wygrywa konkurs, Fuchs klasyfikację generalną

Austriak Marco Woergoetter okazał się ponownie najlepszy na skoczni HS-98 w Villach. 17-letni reprezentant gospodarzy skoczył 98 i 94,5 metra i dzięki tym próbom pewnie zwyciężył w niedzielnych zmaganiach, pokonując o 8,9 punktu swojego rodaka, Thomasa Lacknera (94,5 / 95,0 m). Podium uzupełnił Słoweniec Jernej Presecnik (92,5 / 95,0 m).

AdamNiznik fot.JuliaPiatkowska 300x200 - FIS Cup Villach: Woergoetter wygrywa konkurs, Fuchs klasyfikację generalną
Adam Niżnik (fot. Julia Piątkowska)

Tuż za podium znaleźli się ex aequo Austriak Peter Resinger (95,5 / 94,5 m) i Słoweniec Mark Hafnar (95,0 / 95,5 m). Czołową szóstkę zamknął Niemiec Tim Fuchs, który skoczył 90,5 oraz 94,5 metra. To właśnie Fuchs wygrał rzutem na taśmę klasyfikację generalną FIS Cup mężczyzn w sezonie 2019/2020.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w niedzielnych zmaganiach okazał się Tomasz Pilch. Siostrzeniec Adama Małysza po skoku na odległość 95,5 metra był drugi po pierwszej serii. W serii finałowej skoczył jednak 90 metrów i spadł na ósmą pozycję. Tuż za nim, na dziewiątej pozycji, uplasował się kolejny z polskich juniorów, Adam Niżnik (90,5 / 94,0 m).

Pozostali biało-czerwoni zakończyli zmagania niestety już po pierwszej serii. 33. był Mateusz Gruszka (87,5 m), 43. Szymon Jojko (87,5 m), 50. Jarosław Krzak (83,5 m), a 69. Kacper Stosel (79,0 m).