You are currently viewing Rozstań Hoferów nadszedł czas. Młody Austriak zakończył karierę!
Thomas Hofer (fot. Julia Piątkowska)

Rozstań Hoferów nadszedł czas. Młody Austriak zakończył karierę!

Jeszcze podczas trwania sezonu, decyzję o zakończeniu kariery ogłosił Thomas Hofer. Reprezentant klubu SV Innsbruck Bergisel przekazał informację o swojej decyzji, poprzez media społecznościowe.  Skoczek w ostatnich sezonach prezentował się głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, nie odnosząc jednak wielkich sukcesów.

 

Decyzja Thomasa Hofera jedynie potwierdza opinię, jak duża rywalizacja panuje w austriackim zespole. 24-letni skoczek podczas kariery kilkukrotnie zdobywał punkty Pucharu Świata. Najlepszą pozycją była 22. lokata na mamucim obiekcie w Vikersund. Sezon 2015/2016 był najlepszym w wykonaniu Hofera. Skoczek zdobył łącznie 25 punktów, gromadząc je we wspomnianym wcześniej Vikersund (dwukrotnie) oraz Zakopanem.

ThomasHofer Bfen2017 fot.JuliaPiatkowska 300x200 - Rozstań Hoferów nadszedł czas. Młody Austriak zakończył karierę!
Thomas Hofer (fot. Julia Piątkowska)

W tym samym roku zawodnik SV Innsbruck Bergisel z bardzo dobrej strony prezentował się w zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego. To właśnie dobre skoki na niższym szczeblu, pozwoliły mu wówczas wystąpić wśród najlepszych skoczków świata. W całym sezonie Pucharu Kontynentalnego, Hofer zdobył 550 punktów, w generalce zajął szóste miejsce, dwukrotnie wygrywając (w Garmisch-Partenkirchen i Willingen).

Kolejne sezony były równią pochyłą. Skoczek prezentował się głównie w zawodach niższej rangi, nie odnosząc znaczących sukcesów. Hofera mogliśmy jednak obejrzeć kilkukrotnie podczas kwalifikacji do konkursów Turnieju Czterech Skoczni, gdzie występował jako zawodnik grupy krajowej. Podobnie było w tym sezonie, jednak nie zdołał wywalczyć awansu do konkursu głównego. Ostatnimi zawodami dla 24-latka były konkursy Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen.

Do największych indywidualnych sukcesów austriackiego zawodnika można zaliczyć brązowy medal wywalczony podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Rasnovie w 2013 roku. Hofer czterokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego i dwukrotnie w konkursach z cyklu FIS Cup.

Austriak ogłosił decyzję o zakończeniu kariery po weekendzie w Bad Mitterndorf. W miniony weekend Hofer skakał jako przedskoczek, sprawdzając obiekt przed zawodami. Jego najlepszą próbą był tam lot na odległość 220 metrów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thats it – thats it all 🙆‍♂️ ending my career with a nice 220m flight @wirsindkulm ✈️ #goosebumps #hofesout #micdrop

Post udostępniony przez Thomas Hofer (@thomas_hofer_)

 

Michał Pasek,
informacja własna, Instagram

 

Dodaj komentarz