You are currently viewing Severin Freund powraca do Pucharu Świata po ponad rocznej przerwie!
Severin Freund (fot. Julia Piątkowska)

Severin Freund powraca do Pucharu Świata po ponad rocznej przerwie!

Trener reprezentacji Niemiec, Stefan Horngacher, wybrał sześciu zawodników, którzy powalczą o punkty Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. W gronie nominowanych znalazł się mistrz świata z 2015 roku, Severin Freund, który powraca do międzynarodowej rywalizacji po ponad rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi.

 

Freund powraca: „Z niecierpliwością czekam na porównanie”

Freund Severin WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Severin Freund powraca do Pucharu Świata po ponad rocznej przerwie!
Severin Freund (fot. Julia Piątkowska)

Dla 31-letniego Freunda, będzie to pierwszy start w konkursie od czasu zmagań w Pucharze Kontynentalnym w styczniu 2019 roku w Sapporo. Poprzedni występ w Pucharze Świata zanotował jeszcze wcześniej, bo w czasie noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Później pojawiły się kłopoty zdrowotne, kolejna kontuzja kolana, a także uraz pleców. Nawarstwiające się problemy uniemożliwiały Niemcowi upragniony powrót na skocznię, który z tygodnia na tydzień przekładał. Także tej zimy wydawało się, że utytułowany zawodnik z Waldkirchen dość szybko dołączy do pucharowej rywalizacji. Stało się jednak inaczej. Spokojne treningi w kraju i sportowa dyspozycja, jaką podczas nich prezentował, wystarczyły trenerowi Stefanowi Horngacherowi, aby zaufać Freundowi właśnie w Rasnovie. Forma 31-latka na tle światowej czołówki jest jednak póki co wielką niewiadomą.

Minęło sporo czasu od ostatnich zawodów, a przygotowanie do zimy nie było dla mnie łatwe. Z tego powodu tym bardziej cieszę się, że mogę ponownie wziąć udział w konkursach i ten trening się opłacił. Nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji, ale nie jestem w stanie powiedzieć, na jakim etapie się znajduję. Z niecierpliwością czekam na porównanie do innych. Wtedy zobaczę, co przyniosły moje treningi. Gdy weekend się zakończy, będę mądrzejszy – ocenił Freund, który po raz pierwszy w karierze zawita do Siedmiogrodu.

Z powrotu doświadczonego podopiecznego do drużyny cieszy się trener Stefan Horngacher. – Severin ma za sobą operację pleców pod koniec listopada. Przez ostatnie kilka tygodni ponownie konsekwentnie trenował i zrobił na nas dobre wrażenie podczas ostatniej jednostki treningowej w Planicy. Cieszymy się, że będzie mógł ponownie rywalizować z międzynarodową elitą. Dzięki temu będzie mógł zobaczyć, gdzie się obecnie znajduje na tle międzynarodowych rywali – przyznał 50-letni Austriak.

 

Geiger wśród faworytów?

Karl Geiger winnerPredazzo2020 fot.KonstanzeSchneider 300x200 - Severin Freund powraca do Pucharu Świata po ponad rocznej przerwie!
Karl Geiger (fot. Konstanze Schneider)

Podczas konkursów w Rumunii, do grona faworytów można jednak z pewnością zaliczyć wicelidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Karla Geigera, który jest specjalistą od normalnych obiektów, tej zimy wygrał już dwa konkursy na 95-metrowej skoczni w Predazzo, co więcej, przed dwoma laty triumfował w dwóch konkursach Letniego Grand Prix rozgrywanego właśnie w Rasnovie. Ponadto w życiowej formie wydaje się być Stephan Leyhe, który po przeciętnych lotach na mamucie w Bad Mitterndorf, na mniejszym obiekcie powinien czuć się już znacznie lepiej. Skład reprezentacji Niemiec uzupełnią: Constantin Schmid, Pius Paschke oraz Markus Eisenbichler.

- Po lotach na mamuciej skoczni Kulm, teraz udajemy się na "małą" skocznię w Rasnovie. Wyzwaniem będzie przejście z obiektu do lotów na znacznie mniejszy obiekt. Zakładam jednak, że nasi skoczkowie szybko dostosują się do tej sytuacji, ponieważ latem ćwiczyliśmy takie zmiany - zapewnił szkoleniowiec niemieckiej kadry.

 

Skład reprezentacji Niemiec na PŚ w Rasnovie:

  • Karl Geiger (2. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Stephan Leyhe (7. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Constantin Schmid (19. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Pius Paschke (20. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Markus Eisenbichler (27. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Severin Freund (nieklasyfikowany).

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz