You are currently viewing PŚ Pań: Piątkowa rywalizacja w Ljubnie odwołana, wiatr zapanował nad skocznią
Zmiana decyzji jest kwestią dni (fot. SkokiPolska.pl)

PŚ Pań: Piątkowa rywalizacja w Ljubnie odwołana, wiatr zapanował nad skocznią

Zaplanowane na dzisiejszy dzień serie treningowe oraz kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata kobiet w Ljubnie nie odbyły się z powodu zbyt porywistego wiatru, który opanował normalny obiekt Logarska Dolina (HS-94). W związku z tym zawodniczki dopiero w sobotę oddadzą pierwsze skoki w Słowenii. Na starcie nie ma reprezentantek Polski, dla których priorytetem są obecnie przygotowania do zbliżających się mistrzostw świata juniorów.

 

Ljubno Logarska.Dolina SSK.Ljubno.BTC 300x200 - PŚ Pań: Piątkowa rywalizacja w Ljubnie odwołana, wiatr zapanował nad skocznią
Ljubno – 'Logarska Dolina’ (fot. SSK Ljubno BTC)

Oficjalny trening pań w Ljubnie rozpoczął się o godzinie 12:00 i praktycznie od razu jury zawodów miało problemy ze sprawnym przeprowadzenie choćby jednej rundy zmagań. Po kilku przerwach i skokach zaledwie 17 zawodniczek zgłoszonych do rywalizacji, podjęto decyzję o anulowaniu tej serii i całkowitym odwołaniu piątkowych zmagań. Powodem takiego obrotu sprawy były zbyt silne podmuchy wiatru, które mogły dla skoczkiń okazać się niebezpieczne.

Do momentu przerwania treningu, na czele stawki znajdowała się reprezentantka gospodarzy, Jerneja Repinc Zupancic, która uzyskała 76 metrów. Drugie miejsce zajmowała kolejna Słowenka, Pia Mazi  (73,5 m), a na trzeciej pozycji plasowała się Czeszka Karolina Indrackova (76,0 m).

Chiara Hoelzl lot fot.FrederikClasen 300x200 - PŚ Pań: Piątkowa rywalizacja w Ljubnie odwołana, wiatr zapanował nad skocznią
Chiara Hoelzl (fot. Frederik Clasen)

W rywalizacji na normalnej skoczni HS-94 (K-90) biorą udział 63 zawodniczki z 16 krajów. Na starcie nie ma polskich skoczkiń, które decyzją trenera Łukasza Kruczka odpuściły zmagania w Słowenii na rzecz spokojnych treningów przed nadchodzącymi mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w niemieckim Oberwiesenthal w marcu.

Kolejna próba rywalizacji w Ljubnie zostanie natomiast podjęta jutro, kiedy to skoczkinie przystąpią do treningu i konkursu drużynowego, którego start jest planowany na godzinę 11:30. Zdecydowanymi faworytkami zawodów są prowadzące z ogromną przewagą nad rywalkami w Pucharze Narodów Austriaczki. W niedzielę natomiast odbędzie się konkurs indywidualny, poprzedzony kwalifikacjami. Wówczas kandydatek do triumfu będzie co najmniej kilka. Do najpoważniejszych można zaliczyć Austriaczki, liderkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Chiarę Hoelzl i Evę Pinkelnig, a także dwukrotną zdobywczynię Kryształowej Kuli, Norweżkę Maren Lundby.

Zgodnie z prognozami pogody, w czasie sobotnich zawodów prędkość wiatru w Ljubnie może przekraczać 2,2 m/s. W trakcie niedzielnego konkursu podmuchy nasilą się do ok. 2,8 m/s.

 

Program PŚ kobiet w Ljubnie:

 • 22 lutego 2020 r. (sobota):
  • 10:00 - oficjalny trening
  • 11:30 - konkurs drużynowy
 • 23 lutego 2020 r. (niedziela):
  • 10:00 - kwalifikacje
  • 11:30 - konkurs indywidualny

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz