You are currently viewing Niedzielny konkurs PK w Renie odwołany, Kot wywalczył miejsce na Raw Air
Rena - 'Renabakkene' (fot renail.no / FIS Continental Cup Rena)

Niedzielny konkurs PK w Renie odwołany, Kot wywalczył miejsce na Raw Air

Nie udało się rozegrać niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie. Wszystko przez obfite opady śniegu, które uniemożliwiły organizatorom właściwe przygotowanie skoczni do rywalizacji. Ważną informacją dla polskich kadr po weekendzie na Renabakkene (K-124 / HS-139) jest jednak zwiększenie kwoty startowej na zbliżające się zawody Pucharu Świata.

 

Maciej Kot PK.Zakopane.2019 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Niedzielny konkurs PK w Renie odwołany, Kot wywalczył miejsce na Raw Air
Maciej Kot (fot. Julia Piątkowska)

Start serii próbnej w Renie był zaplanowany na godzinę 9:00 rano. Niestety zgodnie z prognozami pogody, na skoczni pojawiły się obfite opady śniegu, które sparaliżowały funkcjonowanie obiektu. Organizatorzy zmagań nie byli w stanie usunąć zalegającego tam białego puchu, w związku z czym jury zmagań postanowiło odwołać niedzielną rywalizację w Norwegii.

To już piąty konkurs Pucharu Kontynentalnego odwołany w sezonie 2019/2020. Co ciekawe, powodem odwołania grudniowych i styczniowych konkursów w szwajcarskim Engelbergu i niemieckim Titisee-Neustadt, był z kolei… brak zimowej aury, a co za tym idzie niedobór śniegu na skoczniach. Tym razem zima zaskoczyła, może nie drogowców, ale z pewnością włodarzy skoczni w norweskiej Renie.

W związku z tym, że niedzielne zmagania nie doszły do skutku, wiemy już które reprezentacje powiększą swoje kwoty startowe w Pucharze Świata na ostatni period sezonu 2019/2020. Dzięki bardzo dobrym występom Clemensa Aignera, Macieja Kota i Martina Hamanna, podczas turnieju Raw Air powiększą się reprezentacje Austrii, Polski i Niemiec. Oznacza to zatem, że w kolejnych konkursach Pucharu Świata do rywalizacji powróci wspomniany Kot, który w drugiej lidze wyraźnie zasygnalizował powrót lepszej formy.

Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 7-8 marca w fińskim Lahti.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz