You are currently viewing PŚ Lillehammer: Zwycięstwo dla Petera Prevca, Kamil Stoch siódmy
Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Lillehammer: Zwycięstwo dla Petera Prevca, Kamil Stoch siódmy

Poniedziałkowy konkurs PŚ w Lillehammer zastępujący wczorajszy odwołany konkurs w Oslo w ramach turnieju Raw Air wygrał Słoweniec Peter Prevc. Markus Eisenbichler zajął drugie miejsce, a Stephan Leyhe zakończył rywalizację na trzeciej lokacie. Najlepszym wynikiem Polaka było siódme miejsce Kamila Stocha.

Po pierwszej serii konkursu prowadził Markus Eisenbichler dzięki próbie na odległość 138 metrów, tuż za nim plasował się Kamil Stoch, który poszybował na 135 metr. Trzecia pozycja należała do Ryoyu Kobayashiego za sprawą osiągniętej odległości 135,5 m. 

W finałowej trzydziestce znalazło się jeszcze dwóch Polaków. Piotr Żyła zajmował na półmetku rywalizacji 21. lokatę (124 m),  a Dawid Kubacki był 28.  (122,5 m).  W drugiej serii Żyła oddał skok na 130 m, co dało mu ostatecznie 23. miejsce. Dawid Kubacki również skoczył dalej, ale 131,5 m w połączeniu ze skokiem z pierwszej serii owocowało 25. miejscem w dzisiejszych zawodach.

Jakub Wolny i Maciej Kot nie zdołali przekroczyć granicy 120 metrów i skoki na 114 i 112,5 m dały im odpowiednio 37. i 39. miejsce.

W drugiej serii nikt z trzech prowadzących zawodników nie obronił swojej pozycji. Ryoyu Kobayashi doleciał tylko do 120 m, co dało mu 9 miejsce, a 121 m Kamila Stocha dało mu siódmą lokatę. Markus Eisenbichler również oddał skok w tych granicach (120,5 m), ale udało mu się wylądować na drugim stopniu podium. Stephan Leyhe do 130 m z pierwszej serii dołożył 133 m w drugiej, dzięki czemu wskoczył na najniższy stopień podium. Zwycięstwo dzięki skokom na 132 i 125,5 m powędrowało do Petera Prevca, dla którego to pierwsze zwycięstwo od 1122 dni. 

W klasyfikacji łącznej turnieju Raw Air aktualnie prowadzi Norweg Marius Lindvik, drugi jest Stefan Kraft, a trzeci Stephan Leyhe. Tuż za nimi plasuje się Kamil Stoch na miejscu czwartym. Piotr Żyła zajmuje 14. miejsce, a Dawid Kubacki jest 20.  

Prolog kolejnego konkursu w Lillehammer w ramach turnieju jest zaplanowany na jutro o 15:45, a 1. seria konkursowa odbędzie się o 17:00. 

 

Anna Libera
informacja własna, fis.com

 

 

Dodaj komentarz