You are currently viewing Niemiecki talent zakończył karierę: „Przez decyzje przeciwko mnie, straciłem motywację”
Fabian Seidl (fot. DSV)

Niemiecki talent zakończył karierę: „Przez decyzje przeciwko mnie, straciłem motywację”

Jak się wydaje doskonale funkcjonujący niemiecki system w skokach narciarskich, też miewa pewne luki. Prawdopodobnie właśnie w związku z nimi, karierę zakończył jeden z dość obiecujących zawodników niemieckiego zaplecza, Fabian Seidl. 22-latek, który wygrał klasyfikację generalną cyklu FIS Cup w sezonie 2018/2019, po zakończeniu tej zimy postanowił zakończyć sportową karierę.

 

Rainer.Seidl .Aune FISCupNotodden2konkurs2018 fot.Heddalhopp.no  300x200 - Niemiecki talent zakończył karierę: "Przez decyzje przeciwko mnie, straciłem motywację"
Fabian Seidl (w środku) po triumfie w zawodach FIS Cup w Notodden (Heddalhopp.no)

Zakończyłem karierę po 11 latach zajmowania się skokami narciarskimi. Przeżyłem wiele wspaniałych chwil, z których jestem bardzo dumny, zarówno w związku z wynikami, jak i doświadczeniami. Cieszę się, że mogłem poznać wielu bardzo fajnych ludzi. Niestety miałem również trochę negatywnych doświadczeń w postaci decyzji podjętych przeciwko mnie. Z powodu takich decyzji straciłem motywację i postanowiłem zakończyć swoją karierę – napisał skoczek z bawarskiego Ampfing na swoim profilu na Instagramie.

Mimo, że w sezonie 2018/2019, Seidl triumfował w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup, decyzją działaczy nie został włączony do wyższych grup w kadrach narodowych, a został przyporządkowany do „Förderkader”. To w rzeczywistości oznacza konieczność przebijania się do wyższych rangą zawodów i już na starcie mniejsze szanse udziału w ważniejszych konkursach. Co więcej, zawodnicy tego zespołu, mimo iż są wspierani przez Niemiecki Związek Narciarski (DSV), to jednak nie odbywa się to na tak wysokim poziomie, jak w przypadku skoczków z grup „LG”. W związku z tym, że Seidl w podziękowaniach nie wspomniał nic o roli DSV w swojej karierze, można przypuszczać, że ma to spore znaczenie w jego ostatecznej decyzji o sportowej przyszłości.

Mimo wszystko był to dla mnie miły czas. Tak naprawdę jednak, nie mogę się doczekać przyszłości i tego wszystkiego, co mnie czeka – skwitował 22-latek, który w październiku 2017 roku zwrócił na siebie uwagę narciarskich Niemiec, zdobywając brązowy medal seniorskich mistrzostw kraju w Oberwiesenthal. Wówczas musiał uznać wyższość jedynie Andreasa Wellingera i Karla Geigera.

Podczas swojej przygody ze skokami narciarskimi, największym sukcesem Fabiana Seidla w międzynarodowych zawodach było wspomniane zwycięstwo w klasyfikacji generalnej narciarskiej „trzeciej ligi” w sezonie 2018/2019. Łącznie Niemiec wywalczył w FIS Cup cztery konkursowe podia, w tym dwa zwycięstwa (w Notodden). Ponadto Bawarczyk zanotował starty w cyklu Pucharu Kontynentalnego, zarówno w igelitowej, jak i śnieżnej odsłonie. Najwyżej uplasował się w 2017 roku w Sapporo, gdzie był 14. (zimą) oraz we Frensztacie w 2018 roku, gdzie zajął 5. pozycję (latem).

Reprezentujący klub SC Auerbach zawodnik nie doczekał się jednak swojego debiutu i szansy na start w Pucharze Świata. Jego ostatnim oficjalnym startem był konkurs FIS Cup w Villach 16 lutego tego roku, w którym zajął 20. miejsce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fabian Seidl (@seidl.fabi)

 

źródło: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz