You are currently viewing Kamil Stoch rozwiewa wątpliwości dotyczące swojej kariery!
Kamil Stoch (fot. Anna Trybuś)

Kamil Stoch rozwiewa wątpliwości dotyczące swojej kariery!

Od zakończenia sezonu 2019/2020 pojawiało się coraz więcej spekulacji dotyczących sportowej przyszłości Kamila Stocha. Po jego ostatnim wpisie na Instagramie zrobiło się jeszcze głośniej. Reprezentant Polski wyjaśnił jednak całą sytuację i powiedział jasno, że nie myśli jeszcze o sportowej emeryturze.

 

Utytułowany 32-latek dobitnie rozwiał wszelkie wątpliwości, co z pewnością ucieszy polskich kibiców. – Sam się dziwię, że jest tyle pytań związanych z tym, czy kończę karierę (…) Nie robię planów, które sięgają daleko w przyszłość. Po prostu chcę dalej skakać – skwitował Stoch w rozmowie z Tomaszem Kalembą z portalu Onet Sport.

Nie brakuje jednak tych, którzy twierdzą, że po 30 roku życia, skoczkowie narciarscy, jak i inni sportowcy myślą już o zakończeniu kariery i udaniu się na upragniony odpoczynek. Mimo tego Kamil Stoch podkreślił, że wciąż znajduje się w tak dobrej formie, że kończenie kariery nie byłoby sensownym rozwiązaniem.

 Teraz żyjemy w takich czasach, że nie sposób przewidzieć, co będzie jutro. Trudno cokolwiek sobie zaplanować – przyznał jednak, po czym dodał: – Nie zakładam sobie z góry, że za kilka lat chcę być akurat w tym konkretnym miejscu. W tej chwili jestem na bardzo wysokim, chyba najwyższym, poziomie sportowym. Cały czas walczę o jak najwyższe cele. Dlatego w tym momencie skupiam się na tym, by rozwijać się jako zawodnik.

Stoch zaznaczył, że jako 32-letni skoczek z 17-letnim stażem w Pucharze Świata nie czuje się „zużyty”. Zdaniem Polaka, kluczem do tego jest bardzo dobry system treningowy, który pozwala mu na dalsze budowanie dyspozycji i zachowanie techniki.

Trzykrotny mistrza olimpijski ocenił też, czy widzi siebie na skoczni za kilka lat. – Jestem coraz starszy i mam tego świadomość. Pewnie, że chciałbym skakać jak najdłużej, bo to sprawia mi przyjemność. I to jest właśnie warunek potrzebny do przedłużania kariery. Jeżeli będzie mnie to cieszyć, to będę skakał dalej – zadeklarował. Podkreślił też, iż nie chce skakać tylko po to, żeby udowadniać innym, że jest w stanie być w światowej czołówce. Zawodnikowi KS Eve-nement Zakopane skoki jak na razie dają wiele satysfakcji i to on sam zamierza ocenić, kiedy jego przygoda z narciarstwem dobiegnie końca.

Kamil Stoch w maju skończy już 33 lata. Jako jeden z najstarszych, najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników międzynarodowej czołówki wiek traktuje jednak w specyficzny sposób. – Czasami czuję się w pełni sił. Są takie chwile, gdy mógłbym skakać dzień i noc. Ale mam też takie odczucia, że jednak niosę w plecaku bagaż doświadczeń – powiedział. Jak wiadomo skoki nie należą do „długowiecznych” dyscyplin sportu (może wyłączając przykład  Noriakiego Kasaiego), jednak Stoch zapewnia, że jest w pełni sił. Oczywiście tak jak wielu sportowców, w związku z pandemią koronawirusa, piąty zawodnik sezonu 2019/2020 nie zamierza odpoczywać i trenuje w domu, by dalej być na wysokim poziomie.

Pełny wywiad Tomasza Kalemby z Kamilem Stochem przeczytacie tutaj >>>

 

źródło: sport.onet.pl

 

Dodaj komentarz