You are currently viewing Nowa rola Schoedlera w FIS, były trener Ammanna kończy swoją misję w Szwajcarii
Berni Schoedler (fot. Bartosz Leja)

Nowa rola Schoedlera w FIS, były trener Ammanna kończy swoją misję w Szwajcarii

Berni Schoedler, który współpracuje ze Szwajcarskim Związkiem Narciarskim od 1997 roku, kończy swoją misję jako dyrektor skoków narciarskich. Były trener Simona Ammanna latem rozpocznie swoją „misję” w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej  (FIS).

 

Schoedler od 1998 roku był szkoleniowcem szwajcarskiej kadry B, a już dwa lata później rozpoczął współpracę z kadrą A jako trener główny. Pod jego skrzydłami Simon Ammann sensacyjnie dwukrotnie sięgnął po olimpijskie złoto w Salt Lake City (2002). W 2007 roku doprowadził też swojego najmocniejszego podopiecznego do tytułu mistrza świata w Sapporo.

Po siedmiu latach współpracy, Schoedler zajął się prowadzeniem juniorów w narciarskim centrum w Einsiedeln. Szwajcar był także zaangażowany jako asystent trenera rosyjskiej kadry, Wolfganga Steierta, którego zresztą zastąpił po nieudanych dla Rosjan igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Współpraca ta nie trwała jednak długo. Od 2010 roku pochodzący z Sankt Moritz szkoleniowiec sprawuje funkcję dyrektora skoków narciarskich w Szwajcarskim Związku Narciarskim. Były trener szwajcarskich skoczków będzie pełnił tę funkcję dyrektora do lata.

Jak informuje „Neue Zürcher Zeitung”, od lipca zostanie pracownikiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Tam na „pół etatu” obejmie stanowisko koordynatora Pucharu Kontynentalnego oraz Mistrzostw Świata Juniorów. Przypomnijmy, że dotychczasowym koordynatorem narciarskiej drugiej ligi był Horst Tielmann. Jeśli chodzi o nową funkcję Schoedlera w jego narodowym związku narciarskim, (w strukturach którego prawdopodobnie nadal pozostanie) zakres jego obowiązków nie został jeszcze ustalony.

 

Karolina Lisiewicz,
źródło: Neue Zürcher Zeitung / nzz.ch

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. krzysztof

    Dla reprezentanta Szwajcarii 31 lat Denszhmanena 100 lat bukiet kwiatów nart i wygranych fanów 100 na 100 lat sukcesów z Polski Szczecin-Słoneczne Krzysztof Zbojny i rodzice Maria,Stanisław Zbojni fanów skoków narciarskich pozdrowienia dla Simona Ammana 100 lat

Dodaj komentarz