You are currently viewing Schlierenzauer rzucił wyzwanie skoczkom, mistrzowska riposta Małysza! [WIDEO]
Gregor Schlierenzauer i Adam Małysz (fot. Wiktoria Bąk / Martyna Osuchowska)

Schlierenzauer rzucił wyzwanie skoczkom, mistrzowska riposta Małysza! [WIDEO]

Domowe treningi, których konieczność przyniosła skoczkom pandemia koronawirusa, zwiększyła jednocześnie kreatywność wielu zawodników. Gregor Schlierenzauer, który przebywa w Innsbrucku, wyzwał na "skoczny" pojedynek swoich utytułowanych kolegów, w tym Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Stefana Krafta. Mistrzowską i zabawną ripostą wykazał się jednak Adam Małysz.

 

Na nagraniu, które austriacki skoczek udostępnił na Instagramie, widzimy przygotowania do treningu elementu wyskoku. 30-latek ustawił na sobie po dziewięć puszek napoju Red Bull (sponsor Schlierenzauera) w dwóch rzędach. Łatwo obliczyć, że skoro każda ze sztuk ma około 13 centymetrów wysokości, to razem z poprzeczką cała konstrukcja ma około 120 centymetrów wysokości. Po chwili koncentracji, 53-krotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata z gracją ją przeskakuje.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GREGOR SCHLIERENZAUER (@gregorschlierenzauer)

 

W tekście pod filmem Austriak nominował do wykonania ćwiczenia 15 sportowców. W tym gronie są oczywiście skoczkowie narciarscy - Andreas Wellinger, Robert Johansson, Ryoyu Kobayashi, Stefan Kraft, Daniel Huber, Thomas Morgenstern, Peter Prevc, a także nasi reprezentanci, Kamil Stoch, Piotr Żyła i były skoczek Adam Małysz.

W bardzo ciekawy sposób z wyzwaniem poradził sobie właśnie "Orzeł z Wisły". Pełniący funkcję dyrektora sportowego ds. skoków w Polskim Związku Narciarskim Małysz zamieścił na Facebooku wideo, przy którym napisał: "Mam już swoje lata, ale nie mogłem nie spróbować". - Gregor, dziękuję ci za wyzwanie, ale ja już jestem weteran, stary chłop - powiedział na starcie 42-letni wybitny reprezentant Polski. Chwilę później przeskoczył taką samą wysokość, z jaką zmierzył się Schlierenzauer... z lekką pomocą. Pomimo kwarantanny, którą podpowiada zatem nie tylko rozsądek, ale i trudna sytuacja, skoczkowie pokazują, że na nudę podczas domowych treningów nie można narzekać.

 

 

 

Dodajmy, że wśród nominowanych przez Gregora Schlierenzauera do "Can Challenge 3.0", znaleźli się także m.in. znakomity piłkarz brazylijski piłkarz Neymar, narciarz alpejski Marcel Hirscher, a także tenisista Dominic Thiem.

 

źródło: Instagram / Facebook

 

Dodaj komentarz