You are currently viewing Zaginął były trener amerykańskich skoczków narciarskich
Corby Fisher (materiały policyjne)

Zaginął były trener amerykańskich skoczków narciarskich

Bardzo niepokojące wieści dotarły do nas zza Oceanu. Jak informują amerykańskie media, a także osoby ściśle związane ze środowiskiem narciarskim, zaginął były trener amerykańskich skoczków, Leonard Corby Fisher.

 

44-letni były szkoleniowiec po raz ostatni był widziany na przełomie marca i kwietnia na terenie malowniczych terenów Parku Browna usytuowanego wzdłuż rzeki Green River w stanie Utah. Corby Fisher przebywał tam na kempingu na łonie natury, jednak po dotarciu do miejsca jego pobytu, policja nie znalazła tam Amerykanina, a jedynie należący do niego samochód. W nim znajdowały się osobiste rzeczy 44-latka, w tym broń palna. W opuszczonej ciężarówce znaleziono także pozostawioną prawdopodobnie przez Fishera notatkę, na której widniała informacje, że pojazd nie chce się uruchomić. Po sprawdzeniu tego, okazało się jednak, że samochód był jednak w dobrym stanie technicznym.

Rodzina zgłosiła jego zaginięcie 4 kwietnia, ponieważ kontakt z Fisherem całkowicie się urwał. Jak informują amerykańskie media, służby były zmuszone do przerwania poszukiwań (w których uczestniczył nawet helikopter ratunkowy), ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z rozszerzającą się pandemią koronawirusa.

Aktualnie o pomoc w poszukiwaniach poprosił szeryf hrabstwa Daggett, Eric Bailey, który zajmował się tą sprawą. Wezwał każdego, kto może mieć informacje o miejscu pobytu Fishera o natychmiastowy kontakt z policją hrabstwa. Dodajmy, że wieści o zaginionym trenerze pojawiły się też w mediach społecznościowych - także jego dobrzy znajomi z narciarskiego środowiska liczą na szczęśliwy finał całej sprawy.

Przypomnijmy, że Corby Fisher był trenerem kadry amerykańskich skoczków narciarskich w latach 2004-2006. Wówczas do filarów drużyny ze Stanów Zjednoczonych należeli Alan Alborn i Clint Jones, którzy jednak najlepsze lata mieli już za sobą.

 

źródło: kjzz.com

 

Dodaj komentarz