You are currently viewing Poznaliśmy termin konkursów LGP i PŚ w Wiśle!
Wisła Malinka (fot. Bartosz Leja)

Poznaliśmy termin konkursów LGP i PŚ w Wiśle!

Znamy pierwsze decyzje dotyczące kształtu kalendarza w sezonie 2020/2021, nad którym krąży niebezpieczne widmo pandemii koronawirusa. Najważniejszą informacją jest to, że Wisła w obu przypadkach pozostanie organizatorem imprezy.

 

Kwietniowe wideokonferencje wzbudzały od wielu tygodni emocje w świecie skoków narciarskich. Dwa dni intensywnych rozmów, podczas których zapadło wiele nowych decyzji. Dowiedzieliśmy się nieco więcej, a w praktyce jesteśmy mądrzejsi. Dotychczasowe spekulacje zostały zastąpione konkretnym źródłem, dzięki któremu łatwiej spojrzeć w przyszłość.

Również dla polskich kibiców ogłoszone decyzje mogą wzbudzać radość. Jak informowaliśmy w poprzednich artykułach, w ostatnich dniach zastanawiano się jaki los czeka konkursy w Wiśle. Przez ostatnie sezony, beskidzka miejscowość gościła najlepszych zawodników podczas letnich oraz zimowych zawodów, często tuż na początku cyklu. Przed startem sezonu 2020/2021 po raz kolejny pojawiła się chęć organizacji inauguracyjnych zawodów, które według planu mają się odbyć w listopadzie.

Wisła ma gościć skoczków w nieco zmienionym terminie względem lat ubiegłych. Zawody Letniego Grand Prix zaplanowano na 22-23 sierpnia, czyli ponad miesiąc później niż pierwotnie planowano (wcześniej planowano je na 18-19 lipca). Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) optymistycznie zakłada wariant, że zimowe konkursy w Wiśle nie ulegną znaczącej zmianie w stosunku do lat ubiegłych, a skoczków na starcie zimowych zmagań zobaczymy już 21-22 listopada.

 

Michał Pasek,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz