You are currently viewing Czy sierpniowe konkursy w Courchevel są realne?
Skocznie w Courchevel (fot. skisprungschanzen.com)

Czy sierpniowe konkursy w Courchevel są realne?

Po raz kolejny Courchevel znalazło się w kalendarzu Letniego Grand Prix. Według wstępnego kalendarza zawodnicy mają rywalizować na skoczni Tremplin au Praz (K-125 /HS-135) podczas zawodów inaugurujących letni cykl, które przypadają na 8 sierpnia.

 

Wisla Malinka Skocznia.im .Adama .Malysza LPK.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Czy sierpniowe konkursy w Courchevel są realne?
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle (fot. Julia Piątkowska)

W ostatnich tygodniach głównym tematem jest pandemia koronawiursa oraz spekulacje dotyczące najbliższej przyszłości w sporcie. Przed kilkoma dniami zostały ogłoszone wstępne kalendarze, z których dowiedzieliśmy się nieco więcej. Nie zabrakło również zmian już na samym starcie letniego cyklu. Jak zakładano skoczkowie mieli rozpocząć rywalizację 8 sierpnia od zawodów indywidualnych na skoczni w Courchevel we Francji. Po ogłoszeniu decyzji przez francuski rząd, rozegranie konkursów okazało się zagrożone.

Czas nie jest spokojny, ani oczywisty i z różnych krajów napływają coraz to nowe informacje. 28 kwietnia zapadła decyzja o anulowaniu rozgrywek Ligue 1 w sezonie 2019/2020. Decyzja została podjęta pod przymusem francuskiego rządu, który nie zapala „zielonego światełka” na wznowienie rozgrywek aż do września. Tym samym aż do końca sierpnia nie zezwala się we Francji na organizowanie imprez sportowych. Czy możemy zatem zakładać, że inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix nie odbędą się w pierwotnym terminie?

W kalendarzu według propozycji FIS, Courchevel znalazło się w drugi weekend sierpnia, oznacza to najprawdopodobniej anulowanie zaplanowanych zawodów. Wiele wskazuje na to, iż letni cykl rozpocznie się później niż pierwotnie zakładano, a szansę zorganizowania inauguracyjnego konkursu otrzyma Wisła.

 

Michał Pasek
źródło: informacja własna, L’Equipe

 

Dodaj komentarz